Gölcük’te Okullarda İnceleme

Eylül 2, 2010  

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Gölcük ilçesine yaptığı program çerçevesinde eğitim kurumlarını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.


 


Eğitim Kurumlarında İncelemeler


 


Gölcük Endüstri Meslek Lisesi ziyareti ile başlayan programda Işık’a Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Ak Parti il başkan yardımcısı İdris Alp, il yönetim kurulu üyeleri Musa Şenol ve Habib Aşı, Gölcük İlçe Başkanı Mevlüt Demir ve ilçe yöneticileri,  Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demir ve şube müdürleri eşlik ettiler.

 


 


Gölcük Endüstri Meslek Lisesinde İnceleme


 


Anadolu Denizcilik Meslek Lisesi ile beraber yaklaşık 1800 öğrencinin eğitim gördüğü Gölcük Endüstri Meslek Lisesinin bina ve atölyelerini gezen Işık’a okul müdürü İbrahim Demircan kısa bir sunum yaptı. Artan öğrenci sayısı ile beraber ortaya çıkan derslik ihtiyacına çözüm için çeşitli alternatifler ortaya konuldu. Milletvekili Fikri Işık ek bina için çalışma yapılmasının şart olduğunu, Ankara’da Milli Eğitim bakanlığı ile konuyu görüşüp takip edeceğini söyledi.

 


 


Merkezdeki İlköğretim Okullarına Ziyaret


 


 Daha sonra Gölcük merkezindeki Dumlupınar , Piri Reis, Gölcük, Gazi, Kocatepe, Tersane, Roterdam ve Piyalepaşa,  ilköğretim okullarını ziyaret eden Işık yaptığı açıklamada” Bugün  Gölcük’te ikili eğitim verilen ve öğrenci yoğunluğu fazla olan ilköğretim okullarında incelemelerde bulunduk. Hedefimiz tüm okullarda tekli eğitim ve otuz kişilik sınıflar. Ayrıca yeni konut alanlarında da incelemelerde bulunarak gelecekteki ihtiyaçları da analiz ettik. Buna göre Gölcükteki yetkililerle beraber  öncelik sırasını belirleyerek eğitim kurumları ile ilgili adımlarımızı atacağız. İlçe ilçe yaptığımız bu çalışmaları Ankara’da Sanayi ve Ticaret Bakanımız Sn. Nihat Ergün başkanlığında değerlendirerek devletin imkanları ve hayırseverlerin katkılarıyla yeni eğitim yatırımlarını ilimize kazandıracağız. Bu sene Gölcük’e Sağlık Meslek Lisesi’ni kazandırdık. Önümüzdeki yıllarda Gölcük ve Gebze’ye birer Anadolu Öğretmen Lisesi açmayı hedefliyoruz ” dedi.