GTÜ KAMPÜSÜ GÖZ KAMAŞTIRACAK

Şubat 6, 2015  

Başlıksız-1

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Rektör Görgün’den bilgi aldı.

Gebze Teknik Üniversitesi’nin kurulmasına ön ayak olan ve “üniversitesiz sanayi olmaz” diyen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, çalışmaları yakından takip ediyor.

Üniversitenin kurulum sürecini ‘an be an’ takip eden Işık, her fırsatta üniversiteyi ziyaret ederek yapılan faaliyetler hakkında bilgi alıyor.

Üniversitenin fiziksel imarı için yapılan çalışmaları da çok önemseyen Bakan Işık, yanına aldığı Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ile GTÜ Rektörü Prof. Dr. Halik Görgün’ü ziyaret etti.

Çayırova Yerleşkesinde Rektör Görgün’den üniversitenin fiziki yapılanması hakkında bilgi alan Işık, peyzaj ve rekreatif düzenlemeler çerçevesinde yapılacak çalışmalar, halihazırda hizmet veren eğitim ve araştırma yapıları, devam eden inşaatlarla ilgili incelemeler yaptı.

Brifingde, Rektör Görgün, Işık’a, yerleşkede 77 bin 926 metrekarelik kapalı alanın, devam eden Rektörlük, İşletme Fakültesi, Elektronik Mühendisliği ve Mimarlık Bölümleri, Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu inşaatlarının tamamlanması ile 116 bin metrekareye ulaşacağı bilgisini verdi.

Ziyarette Bakan Işık, üniversite binalarının acilen tamamlanmasının önemine işaret ederek, öte yandan da hızlı bir şekilde öğrenci ve personelin aidiyet duyacağı örnek ve nitelikli bir Kampus oluşturulması için bazı yeni çalışmaların hayata geçirilmesini istedi.