GÜÇDEF İLE KAHVALTILI TOPLANTI

Nisan 2, 2013  

Kısa adı GÜÇDEF olan Gebze Gümüşaneliler Çayırova, Dilovası ve Darıca Dernekler Federasyonunun Düzenlediği  kahvaltılı sohbet programı, hafta sonu Hancı restoranda yapıldı. GÜÇDEF’in bu ayki konukları Kocaeli Milletvekili Fikri Işık,Ak Parti Gebze İlçe Başkanı Cemalettin Kaflı ve işadamları oldu.

Yaklaşık iki yıldır,   GÜÇDEFBaşkanı MikailOzan ve  yönetim kurulu üyeleri, GÜÇDEF’e bağlı dernek başkanları , her ay düzenli olarak sabah kahvaltısında bir araya gelinerek  GÜÇDEF’in ve bağlı derneklerin yapılan çalışmaları değerlendirilerek yapılacak çalışmalarla ilgili de fikir alışverişinde bulunuluyor.

Gebze Gümüşhaneliler Dernekler Federasyonu GÜÇDEF’in sabah kahvaltısına bu ayAK Parti Kocaeli MilletvekiliTBMM Milli Eğitim KomisyonuBaşkanı FikriIşık, bölgemizde iş yapan Gümüşhane kökenli işadamları veAK Parti Gebze İlçeBaşkanı Cemalettin Kaflı konuk oldu.

GÜÇDEFBaşkanı MikailOzan, her ay düzenlenen kahvaltılı sohbet programlarının çok verimli geçtiğine işaret ederek, “GÜÇDEF olarak derneklerimizden gelen her türlü sosyal projeyi desteklediğimiz gibi hayata geçmesi içinde gayretlerimizi gösteriyoruz. Kent yaşamı ve kültürüne katkılarımız hep olmuştur ve olacaktır. Bizlerde bu gün zaten bunun gereği için buradayız, yoğun programlarında bile bizlere vakit ayıran ve aramızda olan Kocaeli MilletvekilimizFikri Işıkbeye veAk Parti Gebze İlçeBaşkanımıza teşekkürlerimi sunarım” dedi.

AK Parti Kocaeli MilletvekiliTBMM Milli Eğitim KomisyonuBaşkanı FikriIşık da kısa bir selamlama konuşmasından sonra hemşerilerine Demokratik açılım ve gereklerini anlattı.

Dilovası Bölgesi işadamlarından Fizik MühendisiMustafa Meral’in, demokratik açılımın yeni anayasa ile desteklenmesinin gereklerini belirmesi üzerine, Milletvekili Işık; bir insanın iletişim aracı olan dilini ve haber alma kaynaklarını siz yasaklarsanız birileri bunu çok iyi kullanır. Onu kendi dilinde haber alma ve gündemi takip etme özgürlüğünden alıkoyarsanız bu boşluğu başkaları doldurur. İşte biz iktidara geldiğimizden bu güne kadar hep bu sorunun çözümü için mücadele ederek TRT 6 yı o bölgede yayın yapmasını sağladık. Bu gün artık insanlara kültürel ve ifade kimliklerinin yaşatmalarının sağlanması büyük bir başarıdır dedi.

Gebze ve bölge gündemi ile ilgili soruları da cevaplayan Milletvekili Işık, geçmişte bölgemiz sadece para kazanılan bir yer olarak görülmüş, fakat biz başta Gebze ve diğer ilçelerimize verdiğimiz değerle artık yaşanabilir bir kent olma yolunda hızla ilerliyoruz” dedi.