GÜMÜŞHANE’YE BAKAN VEFASI

Eylül 26, 2014  

 

BU1O9386111

Tekirdağ’a giden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Çerkezköy’de hemşehrilerini ziyaret etti.

 

Tekirdağ Üniversitesi’nin akademik yılı açılışı ve çeşitli toplantılar için Tekirdağ’a giden Bakan Işık, yoğun geçen programı arasında hemşehrilerini unutmadı.

Çerkezköy ilçesinde Organize Sanayi Bölgesi’nde bazı temaslarda bulunan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, ilerleyen zamana aldırmadan saat 21.00’de Gümüşhaneliler Derneği’ne uğramayı ihmal etmedi.

Protokolle gitti…

Dernek binasında Çerkezköy Gümüşhaneliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Hasan Hatipoğlu ve dernek üyeleri tarafından karşılanan Bakan Işık’a, Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, AK Partili Tekirdağ Milletvekili Özlem Yemişçi, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Ahmet Akçay ve AK Parti Çerkezköy İlçe Kadın Kolları Başkanı Nuran Yeşil de eşlik etti.

Aranızda olmaktan çok mutluyum…

Ziyarette Işık ve beraberindekilere yöresel ikramlar yapıldı. Çay eşliğinde pestil ve köme yenilerek yapılan sıcak sohbette hemşehrileri ile bir arada bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Bakan Fikri Işık, “Gümüşhaneli hemşehrilerimiz bulundukları toplumla çok çabuk kaynaşan, her zaman aranan, sevilen insanlardır. Bunun sağlamlığını Çerkezköy’de de göstermişsiniz. Gümüşhaneli vatandaşlarımız ekmeğini taştan çıkartır ve çoğu Gümüşhaneli hemşehrimiz inşaat işi ile uğraşır. Yaptığı binalarla Çerkezköy’de güzel yaşam alanı oluşturduklarını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Ziyaretten çok memnun kalan Gümüşhaneliler Derneği Başkanı Hasan Hatipoğlu da Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’a teşekkür ederek kendisiyle gurur duyduklarını dile getirdi.