Gündeme Dair 3

Eylül 2, 2010  

AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, İl Gençlik Kolları Üniversite Komisyonu’nun geleneksel olarak düzenlediği  “ Fikri Işık’la gündeme dair” adlı toplantılarının üçüncüsünde Seka Park Otel’de üniversite öğrencileriyle bir araya geldi.


Yapılan programa, İl Gençlik Kolları Başkanı Ercan Azak ve İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Şaban Bayram da misafir oldu. Toplantı, Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Üniversiteler Başkanı Arif Serkan Aydemir’in açılış konuşmasıyla başladı.


Daha sonrasında ise toplantının seyrini öğrencilerin inisiyatifine bırakan Milletvekili Işık, öğrencilerin son dönemde İsveç’te ve ABD dış işleri komitesinden geçen Ermeni Soykırımı, demokratik açılım süreci, terör ve türban polemiği ile ilgili sorularını yanıtladı. Daha sonra terörün neden silah ile sonlandırılamayacağını açıklayan Işık, Türkiye de terörden beslenen bir iç dinamiğin olduğunu açıklayarak öğrencileri bu konuda aydınlattı. Fikri Işık toplantıya türban meselesi ile ilgili olarak “Türban konusu demokratik bir meseledir. Ülkemiz demokratikleştikçe ve geliştikçe bu mesele de ortadan kalkacaktır. Ayrıca Türkiye artık ideolojik siyaset istemiyor, millet hizmet istiyor ve biz de bunu en iyi şekilde yapıyoruz.” diyerek konuşmasını tamamladı.


Toplantı, Arif Serkan Aydemir’in “ üçüncüsünü düzenlediğimiz bu program bizlere çok şey kazandırdı. Aklımıza takılan soruları büyüklerimizle paylaşmak bizleri mutlu ediyor. Sayın Milletvekilimiz Fikri Işık’a bize bu imkânı sağladığı için hepiniz adına teşekkür ederim.” diyerek toplantıyı sonlandırdı.