GÜVENSİZ SANAYİ ÜRÜNLERİ “ALO 130” HATTINA BİLDİRİLECEK

Ekim 17, 2014  

ALO 130 HABER (1)

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğünce güvensiz sanayi ürünlerinin bildirimi için kurulan “Alo 130” Ürün Güvenliği Şikayet Hattı, yakın zamanda faaliyete geçecek

Yeni bir hat geliyor Alo 130. Bu hattın Kurulmasındaki amaç, güvensiz sanayi ürünlerinin bildirilmesi ve anında müdahalenin yapılması…

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğünce güvensiz ürünlerin bildirimi için kurulan “Alo 130” Hattının kısa süre içerisinde faaliyete geçmesi planlanıyor.

Denetçiler aralıksız çalışıyor…

Bakanlığın 81 ildeki altı yüzü aşkın denetçisi yaklaşık bin 500 sanayi ürününü periyodik olarak inceliyor.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, asansörlerden, iş makinelerine, otomotivden yangın söndürücülere, tarım aletlerinden sanayi ve mutfak tüplerine kadar bir çok ürünün denetimini gerçekleştiriyor.

Bu yılın ilk 9 aylık döneminde yaklaşık 60 bin ürünün denetlenirken, yaklaşık 2 milyon lira para cezası uygulandı ve 43 farklı ürünle ilgili toplatma kararı verildi.

“Alo 130” Ürün Güvenliği Şikayet Hattı kuruldu

Güvensiz sanayi ürünlerinin şikayet edilebileceği bir telefon hattı çok yakında hizmete giriyor.

Sorunlu sanayi ürünleri direkt olarak Bakanlığa şikayet edilebilecek.

Vatandaşlar bu hat üzerinden satın aldıkları güvensiz ürünleri bildirdikten sonra Türkiye’nin neresinde olursa olsun gerekli denetimler anında gerçekleştirilecek. Güvensiz ürüne yaptırım uygulanacak.