Halıdere Ziyareti

Eylül 2, 2010  

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Halıdere’yi ziyaret ederek çeşitli incelemelerde bulundu.


Ak Parti Kocaeli İl Başkan yardımcısı İdris Alp, Gölcük İlçe Başkanı Mevlüt Demir ve 2007 genel seçimleri Kocaeli Milletvekili Adayı Şadi Güngör’ün de katıldığı programda önce yenilenecek olan Halıdere ilköğretim okul yerine bakıldı.

 


 


Işık ”Halıdere İlköğretim Okulunu Yeniliyoruz”


 


Halıdereli  muhtarların da bulunduğu incelemede;  Işık “ İl başkanı olduğum dönemde Halıdere’de ilköğretim okulunun yetersiz olduğu bilgisi üzerinde beldede yetkililerle beraber incelemeler yapmıştık. İkinci bir okul için imar planlarına baktığımızda halkın kolay ulaşabileceği bir okul yeri olmadığını gördük. Yapılan değerlendirmeler sonucu mevcut okulun yıkılıp yerine modern bir okul binasının  yapılmasına karar verildi. Bu amaçla projeler çizildi. Kazık sistemli ve çelik konstrüksiyon kullanılarak Halıdere’ye çok güzel bir okulu yakında kazandırmış olacağız” dedi.

 


 


Işık ”D-130 Halıdere Geçişi Bölünmüş Hale Getirildi”


Halıdere meydanında vatandaşlarla da sohbet eden Işık” D-130 Halıdere geçişi bölünmüş yol haline getirildi. Bir üstgeçidinde yapımı tamamlandı. Yol çalışması tamamen bittiğinde belde geçişi güzel bir görünüme kavuşmuş olacak. Halıdere iskelesini yeniledik. Ayrıca Halıdere sahilinin yeniden düzenlenmesi de gündemde” dedi. Işık incelemelerini tamamladıktan sonra Halıdere’den ayrıldı.