Hanımlar Siyasete Daha Duyarlı.

Mayıs 8, 2011  

AK Parti Kocaeli Milletvekili adayı Fikri Işık seçim çalışmalarına Başiskele de devam etti.


AK Parti Başiskele İlçe Kadın Kollarının ev sahipliğinde Soğuksu da gerçekleşen kahvaltılı programa, AK Parti Başiskele İlçe Başkanı Mehmet Ustaoğlu, Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, İlçe Kadın Kolları Başkanı Hacer Çakır, meclis üyeleri, ilçe yöneticileri ve 100’ün üzerinde ev hanımı katıldı. Fikri Işık, kadının elinin değdiği her işte bereket olduğunu söyledi.

HEM CEFAKAR HEM FEDAKAR

Işık; her başarılı erkeğin arkasında mutlaka bir bayanın olduğuna dikkat çekerek, “Hanım kardeşlerimiz bu ülkede siyasete erkeklerden daha duyarlıdırlar. Onlar hem cefakar hem de fedakardırlar. Çünkü bir yandan evini çekip çevirir, diğer bir yandan da evin ekonomisine yön verirler” şeklinde konuştu. Devletin sanayileşme ile ilgili yaptığı çalışmalara da değinen Fikri Işık, “Artık devlet fabrika kurmuyor, tam tersine fabrika kurmak isteyen müteşebbislere destek olarak yeni iş ortamlarının kurulmasını sağlıyor ” dedi.

KARADENİZDE PETROL ARIYORUZ

Başiskele’de ikamet eden yaklaşık 100 kadar ev hanımına konuşan AK parti Kocaeli Milletvekili Adayı Fikri Işık, Cumhuriyet tarihinin en büyük projelerinden birisinin de Karadeniz’deki yer altı zenginliklerimizi gün ışığına çıkartmak olduğunu söyledi. Dünyanın en büyük Petrol arama Platformlarının Karadeniz’in her yerinde Petrol aradığına dikkat çeken Işık; “TPAO (Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı) sadece Türkiye de değil;  şimdilerde Venezüella ve Brezilyada Petrol aramaktadır, artık ne kadar çalıştığımız sizlerin taktirindedir ” dedi.

AK PARTİNİN HEDEFİNİ KILIÇDAROĞLU AÇIKLIYOR

Konuşmasına ana muhalefet partisini eleştirerek devam eden AK Parti Genel Merkez Teşkilatı Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçimlerin yaklaşması ile birlikte tahminler yapmasına açıklık getirdi. Işık şunları söyledi; “Sayın Kılıçdaroğlu 12 Haziran seçimleri yaklaştıkça yeni tahminler yapmaya başladı. AK Parti  %50’nin altında oy alırsa başarısız olurmuş. Artık bizlerin gücünü kendileri de kabul ediyor ki hedeflerimizi açıklıyorlar.”