HAYIRLI OLSUN

Eylül 12, 2014  

egitim ogretim yılı

Ülke olarak 2014- 2015 Eğitim Öğretim Yılına başlamanın coşkusunu yaşıyoruz.

Bu eğitim öğretim yılının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.

Eğitim-öğretim çağında bulunan yaklaşık 25 milyon yavrumuz gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak, milletimizin istikbali için gayret gösterecek.

Onların en iyi şekilde yetiştirmeleri, çağın nitelikleriyle donanımlı hale gelmeleri, bilim, sanat ve kültürde yüksek kabiliyetlere erişmeleri en büyük amacımızdır.

Ülkemiz son on iki yılda geçirdiği değişimle çağın koşullarına uyumda büyük mesafe aldı.

Artık, daha iyi işleyen, özgürlükçü, vesayet odaklarını dağıtmış ve milli iradenin üstünlüğüne dayalı bir demokrasimiz var. İstikrarlı bir şekilde büyüyen ve büyük hedefleri olan bir ekonomiye sahibiz.

Bu hedefler içerisinde eğitim konusu bizim stratejik araçlarımızdandır.

Eğitimde uzmanlaşmayı sağlamak, üniversite – sanayi işbirliğini geliştirmek ve çocuklarımızı bilim ve teknoloji sevgisiyle yetiştirmek en büyük amacımızdır.

Bu sevgiyle yetişen çocuklarımız ilerdeki yaşamlarında bilim ve teknolojide sadece tüketen değil, aynı zamanda üreten de olacak ve ülkemize büyük katkılar sunacaklar.

Bu yüzden de Fatih Projesi’ni çok önemsiyor ve bunu destekliyoruz.

Bilgiyle ve teknolojinin imkanlarıyla eğitim gören çocuklarımız gelecekte büyük başarılar gösterecekler.

Çocuklarımızın bu toprakların ruhuna uygun olarak, Yunus’un, Mevlana’nın ve Hacı Bektaş-i Veli’nin sevgi ve barış felsefesiyle yetişmeleri, kavgayı, şiddeti ve zararlı maddeleri reddetmeleri en büyük arzumuzdur.

Büyük roller üstlenen ve büyük hedefler peşinde koşan Yeni Türkiye’nin gelişip, ilerlemesinde yavrularımızın da büyük katkısı olacağı inancındayım.

Sorunların az olduğu, çocuklarımızın yüzünde mutluluk tebessümlerinin açtığı başarı dolu bir eğitim öğretim yılı diliyorum.

Bütün çocuklarımızın okullarda, sıralarında oldukları, kimsenin eğitim öğretimden geri kalmadığı bir yıl olmasını temenni ediyorum.

Hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan, daima evlatlarını destekleyen eğitim aşığı ebeveynlere, geleceğimiz olan evlatlarımızı yetiştiren öğretmenlerimize ve tüm eğitim camiasına başarılar diliyorum.