HEDEFİMİZ KENDİ DEĞERLERİNE SAHİP ÇOCUKLAR YETİŞTİRMEK

Mart 11, 2014  

 

IMG_2465

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “Hedefimiz, bilimi seven, kitap dostu, okumayı seven nesil yetiştirmek. Kendi değerlerine sahip, bizi biz yapan, bu toprakları vatan yapan değerlerle çocuklarımızı yetiştirmek” dedi.

Işık, Ardahan Posoflular Kültür Merkezi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Fatih Sultan Mehmet Bilgi Evi’nin açılışında yaptığı konuşmada, hemşehri derneklerinin eğitime daha fazla katkı sağlaması gerektiğini söyledi.

Ülkelerin en önemli kaynağının insan olduğunu ifade eden Işık, petrol zengini olup da dünyanın güçlü ülkesi konumuna gelemeyen pek çok devlet bulunduğunu kaydetti.

Işık, petrolü olmadığı halde güçlü birçok ülke olduğunu dile getirerek, “Bunun tek farkı var. Birisi petrole, diğeri de insanına güveniyor ve gece gündüz çalışıyor. Bu insan kaynağının yetişmesi de ülkelerin en önemli önceliği. AK Parti olarak iktidara geldiğimiz günden beri en fazla bütçeyi eğitime harcıyoruz. Neden? Ülkenin geleceği eğitimde, bilimde. Eğitimde bugün iddialı olmazsanız yarının dünyasında iddianızı sürdüremezsiniz” ifadesini kullandı.