HEMŞEHRİ DERNEKLERİYLE PİKNİK

Eylül 2, 2010  

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık hafta sonu Erzurum ve Niğde hemşehri derneklerinin pikniklerine katıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediye başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, başkan vekili İlyas Şeker ve Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ile beraber önce Gölcük Niğdeliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin pikniğine daha sonra Erzurumlular Dernekleri Federasyonu’nun büyük pikniğine hep beraber iştirak ettiler.

 


 

ÖNCE NİĞDELİLERLE BULUŞTULAR


Gölcük Niğdeliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin 2. geleneksel piknik şölenine katılan IŞIK, etkinlikteki vatandaşlarla sohbet etti. Dernek başkanı Cumali Özcan, Başkan Karaosmanoğlu ve milletvekili Fikri Işık’a ayrı ayrı teşekkür ederek, “Bizi böyle özel bir günümüzde yalnız bırakmayan milletvekilimize ve Büyükşehir Belediye Başkanımız’a çok teşekkür ediyoruz, bu tür birlikteliklerimiz devam edecektir” dedi. Gölcük’ün Hasaneyn Köyü Yasakdüzü mevkiindeki yaylada gerçekleşen piknikte dernekle ilgili faaliyetlerin yer aldığı bir sunum da gerçekleşti.

 


 

ERZURUMLULARDAN COŞKULU KARŞILAMA


Daha sonra Yazlık beldesi Kadırga yaylasındaki Kocaeli Erzurumlular Dernekleri Federasyonu’nun büyük pikniğine katılan IŞIK, federasyon başkanı Gencay Yıldıztekin ve dernek başkanları tarafından coşkulu bir şekilde karşılandı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Büyükşehir Başkan Vekili İlyas Şeker, 2007 genel seçimlerinde AK Parti’den Kocaeli milletvekili adayı olan İsmail Hakkı Şahin, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, Hereke Belediye Başkanı Esener Maçil, Yazlık Belediye Başkanı Sebahattin Ersoy ve yaklaşık 3 bin Erzurumlu’nun hazır bulunduğu piknikte yöresel sanatçılar yer aldı.

 

 


 

ANADOLU’NUN TEMİZ İNSANLARI


Kocaeli Milletvekili Fikri Işık , “Anadolu’nun saf ve temiz insanları” diyerek sözlerine başladı ve Erzurum ilinin tarih koktuğunu, örflerine, adetlerine bağlı bir memleket olduğunun altını çizdi.

Piknikte konuşan Başkan Karaosmanoğlu, kalabalık hemşehri topluluğuna hitap ederek, böyle bir günde bir araya geldikleri için, Kocaeli’de yaşayan tüm Erzurumlular’ı kutladığını belirtti.  Daha sonra kürsüye gelen Başkan Vekili İlyas Şeker ise, tüm Erzurumlular’ı ve federasyon başkanı Gencay Yıldıztekin’i böyle bir organizasyonu gerçekleştirdiği için kutladı. Yıldıztekin ise, tüm Erzurumlular’ın daha güzel aktivite ve programlara layık olduğunu belirtirken, “Var gücümüzle birlik beraberliğimiz devam edecektir. Erzurumlu olmaktan gurur duyuyorum” dedi.