Hereke Kavşağını ve kamyon yolunu ay sonunda açıyoruz.

Haziran 6, 2011  

Milletvekili Fikri Işık, seçim çalışmalarında ilçe ziyaretlerini sürdürürken; bir yandan da yapımı devam eden projeleri de inceliyor.


AK Parti İl yönetim kurulu üyeleri Habip Aşı ve Enver Açlık, İlçe başkanı Engin Koyun, Körfez belediyesi Hereke Koordinatörü Faruk Denli, il genel ve belediye meclis üyeleriyle birlikte Hereke’de yapımı devam eden projeleri inceleyen Fikri Işık, Hereke kavşağı ve Nuh Çimento ilköğretim okulu çalışmalarını inceledi.

ÇALIŞMALAR HIZLA DEVAM EDİYOR

Hereke’nin trafik sorununu tamamen ortadan kaldıracak derecede uzun zamandır yapımı devam eden Hereke geçişinin çalışmalarını yerinde inceleyen Milletvekili Fikri Işık, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Yolun tamamını baştan sona kadar yağan yağmura rağmen gezerek inceleyen Işık, çalışmaların ay sonuna kadar biteceğini ve kamyon yoluyla birlikte ulaşıma açılacağını söyledi.

NUH ÇİMENTO İ.Ö OKULU ÖNÜMÜZDEKİ YIL EĞİTİME AÇILIYOR

Daha sonra Nuh Çimento ilköğretim okulunun çalışmalrını yerinde inceleyen Fikri Işık, yetkililerden bilgi aldı. 26 derslikten oluşan okulun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın üzerinde durduğu Fatih Projesine uygun bir şekilde yapıldığını ifade eden Işık; “ Önümüzdeki yıl eğitim öğretime açacağımız Nuh Çimento İlköğretim okulumuz son teknoloji kullanılarak yapılıyor. Her sınıfta akıllı tahta, projeksiyon cihazı ve bilgisayar olacak şekilde yapılan okul inşaatı, ileri teknolojiyle yapılarak elektronik sistemleri de ona göre yapılmaktadır ” dedi.