HEREKE KÖRFEZİN İNCİSİ OLACAK

Temmuz 14, 2014  

PSX_20140713_230824PSX_20140713_231122PSX_20140713_231026PSX_20140713_230848

Hereke sahilini hem çevre sakinlerine hem de turizme kazandırma çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Büyükşehir ve Körfez Belediyesi, Kaiser Wilhelm Köşkü çevresindeki çarpık yapılaşmanın kaldırılmasıyla çevre düzenlemesinin yeniden yapılması için gece gündüz gayret gösteriyor.

Projeyi yakından takip eden Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Hereke’de incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgi aldı.

Hafta sonunda Herekelilerle iftarda buluşan Bakan Işık, tamamlanmak üzere olan Aile Sağlığı Merkezi ve sahil şeridinde incelemelerde bulundu.

İlçede TBMM Başkanlığı’na bağlı tarihi halı fabrikasının canlandırılma çalışmaları da devam ediyor.

Yapılan çalışmalardan memnun kalan Işık, Kültür Merkezi çevre düzenlemesi çalışmalarının bitmesiyle  Hereke’nin tarihiyle ve çehresiyle körfezin incisi olacağını söyledi.

HİZMETLERLE HEREKE’NİN ÖNÜ AÇILACAK

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, bölgeye iktidarları döneminde önemli yatırımlar yapıldığını belirterek, hizmetlerle Hereke’nin önünün açıldığını ifade etti.

Hereke’nin yaklaşık 150 yıl önceki güzelliğine kavuşmaya başladığını ifade eden Işık, bölgenin inşaatsız geçirdiği ay olmadığını, her zaman güzel çalışmalar yapıldığını kaydetti.

Işık, yakında kalenin restorasyonuna başlayacaklarını da söyleyerek, “Birkaç çalışmamız da bitince Hereke, turizme hazır hale gelecek. Şimdi Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarımız da arkadaşımız oldu. Haluk Dursun Hoca, kültür müsteşarımız oldu. O da Hereke için gösterdiği gayreti arttıracak ve Hereke yakında Türkiye’nin önemli, güzel turizm merkezlerinden biri olacak. Hereke, Türkiye’nin dünyada en iyi bilinen markalarından biri. Biz de Hereke’yi layık olduğu yere getirmenin gayretindeyiz” diye konuştu.