HEREKE’DE DERNEK ZİYARETLERİ

Temmuz 22, 2013  

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı, Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Hereke’de çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu.

Hereke’nin Tarihi Kimliğini Ortaya Çıkarıyoruz 

Işık’a ziyaretlerinde Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, Ak Parti Körfez ilçe başkanı Engin Koyun, Körfez Belediye meclis üyeleri Faruk Denli, Hayati Şaşdım ve parti yöneticileri eşlik ettiler. Işık iftar sonrası Körfez Belediyesi tarafından yapımı sürdürülen kent meydanı düzenlemesini yerinde inceledi. Işık burada yaptığı açıklamada” Kaiser Wilhem Köşkü, Karakol binası, Gar binası ve eklerini restore ettik. Büyükşehir Belediyemiz Sümer Camii meydanını düzenledi. Şimdi Körfez Belediyemiz de Cumhuriyet Meydanını düzenliyor. Ayrıca iki sosyal tesisi Hereke’de yapıyor. Kale ile ilgili restorasyon çalışmalarımız olacak. Adım adım Hereke’nin tarihi kimliğini ortaya çıkarıyoruz. Çalışmalar bittiğinde sahil ile bu tarihi dokuyu buluşturmuş olacağız” dedi.

 Işık Erzurumlular Derneği Sonrasında Hereke Gümüşhaneliler Derneğine Giderek Burada Drenek Üyeleri İle Sohbet Etti

Semt Polikliniği’ni Yenileyeceğiz 

Işık daha sonra Hereke Erzurumlular Derneğini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. Erzurumlular ile güncel konular hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunan Işık “Birkaç ay önce yetkililerle birlikte Semt polikliniğini ziyaret edip eksiklerini yerinde gördük. Bunun üzerine polikliniğin yenilenmesi için proje hazırlattık. Artık sona geldik. Yakında ihalesini yapıp semt polikliniğimizi yeni modern bir görünüme kavuşturacağız” dedi.

Hereke Gümüşhaneliler Dreneği Sakinleri Işık'a Gündem Hakkında Sorular Sorarak Bilgi Aldılar.

İmam Hatip Ortaokulunu Kışladüzü’ne Planlıyoruz 

TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Işık Hereke’de son olarak Gümüşhaneliler derneğini ziyaret etti. Işık vatandaşların soruları üzerine “ Geçen yıl aşağıda Nuh Çimento ilköğretim okulunu tamamlayıp hizmete açtık. Bu yıl Yukarı Hereke’de yeni bir ilköğretim okulu yapıyoruz, onu da bu eğitim öğretim yılı başında hizmete açıyoruz. Şimdi İmam Hatip Ortaokulunu Kışladüzü Mahallemizde yapmak için çalışma başlattık” dedi. Işık ayrıca kamyon yolunun yapılmasının da mahalleye büyük bir rahatlama getirdiğini söyledi.