Hereke’ye de arıtma tesisi

Eylül 2, 2010  

AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ile, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Hereke sahilinde vatandaşlarla bir araya geldi. Balıkçıların çay ısmarladığı Başkan Karaosmanoğlu ile Milletvekili Işık, Hereke’ye arıtma tesisi yapılacağını söyledi. Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Eskiden olduğu gibi yine Hereke sahilinde denize gireceğiz’’ dedi.

İSTANBUL’DAN HEREKE’YE GELİYORLAR

Başkan Karaosmanoğlu ile Milletvekili Işık, Körfez ilçeye bağlı Hereke’de incelemelerde bulundu. Başkan Karaosmanoğlu ve Milletvekili Işık’a Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan da eşlik etti. İstanbul’dan Hereke’ye güzel bir gün geçirmek için kafilelerle gelenler, Başkanlar Karaosmanoğlu ve Pehlivan ile Milletvekili Işık’a, Kocaeli’deki değişimi dışarıdan çok daha iyi görebildiklerini dile getirdi.

HEREKELİ BALIKÇILAR ÇAY ISMARLADI

Başkanlar Karaosmanoğlu, Pehlivan ve Milletvekili Işık’ı sahilde Herekeli balıkçılar karşıladı. Konuklarına çay ikram eden Herekeli balıkçılar, İzmit Körfezi’nin gitgide temizlenmesinden duydukları memnuniyeti de aktardı. Hiçbir yıl, bu yılki kadar çok yunusu körfezde görmediklerini dile getiren balıkçılar, ‘’Yunuslar zaman zaman ağlarımıza zarar veriyor, ama onları körfezde görmekten mutluluk duyuyoruz’’ açıklamasını yaptı. Balıkçılar, İzmit Körfezi’nin temizlenmesiyle beraber, balık çeşidi ve sayısında da gözle görülür bir artış olduğunu sözlerine ekledi.