HÜKÜMETİ DÜŞÜRMEK İÇİN ELLERİNDEN GELENİ YAPIYORLAR

Mart 12, 2014  

 

IMG_1327 (1)

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, ”Düzen değişince faizden yolunu bulanlar, hortumu kesilenler feveran, isyan ettiler, hükümeti düşürmek için ellerinden geleni yaptılar” dedi.

Dilovası Gümüşhaneliler Derneğini ziyaret eden Işık, burada yaptığı konuşmada, ülkede artık kimsenin AK Parti’nin koyduğu ve gerçekleştirdiği hedefleri örtemediğini, Türkiye’nin 11 yıl öncesine göre çok daha güçlü, kalkınmış, geleceğe güvenle bakan ülke konumunda olduğunu söyledi.

Işık, ülkede iddia edildiği gibi yolsuzluk durumunda yol, köprü, havaalanı, sağlık ve eğitim alanlarında yatırım gerçekleştirilemeyeceğini ifade ederek, Türkiye’de yolsuzluk olmadığını kaydetti.

”Elbette bireysel yanlışlık yapan vardır, olabilir. Onlar da hak ettiği cezayı alsın” diyen Işık, ”Kim yanlış yapıyor, kim tüyü bitmemiş yetimin hakkına el uzatıyorsa o el kırılsın, cezasını alsın. Bunda hiçbir tereddütümüz yok. Bu konuda sayın Başbakanımızın çok net ifadeleri var, ‘Kendi evladım olsa affetmem’ diyor” şeklinde konuştu.

Işık, şunları dile getirdi: ”Demek ki Türkiye’de Allah’a şükürler olsun, organize yolsuzluk yok. Olsaydı zaten ülkenin durumu bu noktada olmazdı. Ne var? Yolunu bulamayanların telaşı var. AK Parti iktidarında yolunu bulamayanların telaşı var. Kim bunlar? İktidara geldiğimiz 2002 yılında devlet, topladığı her 100 liralık verginin 73 lirasını faize ödüyordu. Milletten vergiyi toplayacaksın, sayısı birkaç bini bulmayan insanın cebine aktaracaksın. Bu insanlar Tayyip Erdoğan’ı sever mi? 76 milyon çalışacak, 3-5 bin kişi daha zengin olacak. Allah’a şükürler olsun, bu düzene son verdik.”