İflas eden Yunanistan bile bizden şanslı

Eylül 3, 2010  

AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Derince’de bir dizi temaslarda bulundu. Derince’de geçlerin oluşturduğu kalabalık bir grupla 60 Evler Sahilinde Kandil Kafe’de bir araya geldi. Fikri Işık, ekonomisi iflas etmiş olan Yunanistan’ın bile Türkiye’den daha şanslı olduğunu kaydetti. Işık, Yunanistan da ne darbe tehlikesi nede iktidar partisine kapatma davası tehlikesi bulunuyor” dedi.

NE DARBE NE DE KAPATMA DAVASI VAR

Fikri Işık, “Yunanistan bugün iflas etti. 3 yıllık bir can suyu verildi ve 3 yılın sonrasında ne yapacağı belirsiz. Ancak o ülkede ne darbe tehlikesi var ne de iktidar partisine kapatma davası var. Dolayısıyla yatırımcı Türkiye’ye nazaran bu ilkeye daha fazla güveniyor. Güven, itibarı getirir, itibar da rekabet edebilmeyi. Dolayısıyla o zaman kayısı da, fındık da itibar kazanır. Ve Çin, Hindistan gibi ülkelerle rekabet etmek zorunda kalmayız” dedi.

DEĞİŞİKLİK EN FAZLA GENÇLERİ İLGİLENDİRİYOR

Referandum çalışmaları kapsamında Derince’de gençlerle bir araya gelen Fikri Işık, devletin öz kaynaklarıyla işsizliğin bitmeyeceğine dikkat çekerek yatırımcının ise sermayesini demokratik, siyasi ve ekonomik istikrarın olduğu ülkelere kaydırdığını dile getirdi.Fikri Işık, Anayasa Değişikliği ’nin en fazla geleceğin teminatı olan gençleri ilgilendirdiğini belirterek Anayasa değişikliği neticesinde oluşacak demokratik ve siyasi istikrarın ekonomik istikrarı getireceğini; sermayenin de bu istikrarla işsizliğe çözüm olacağını vurguladı.

12 BİN SAVCI AK PARTİLİ Mİ?

Gençlerin HSYK’nın yapısındaki değişiklikle ilgili bir sorusuna cevaben Işık “Mevcut HSYK’nın 7 kişilik üye yapısında iki kişinin hükümeti temsil ediyor. Değişiklikle beraber 22 kişi içinde hükümetin adına yine iki kişi olacak. Ayrıca HSYK’nın üyelerini de bu ülkedeki sayıları 12 bini bulan 1. sınıf hakim ve savcılar seçimle belirleyecek. Şimdi soruyorum hayır diyenlere hükümet yargıyı nasıl ele geçiriyor. Muhalefet meydanlarda AK Parti’ye ders vereceklerini beyan ediyorlar. Bu seçim değil; referandum. Millet ceza verecekse zaten 2011’deki seçimlerde sandıkta ceza vermek istediğine cezasını verir. Tıpkı son genel seçimde meclisi kilitleyenlere verdiği gibi” dedi

AZİZ ALEMDAR VE MEHMET ERYÜREK EŞLİK ETTİ

Gençlerle sohbet havasında geçen toplantıda Işık’a Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz Alemdar ve meclis üyeleri, AK Parti Derince İlçe Başkanı Mehmet Eryürek ve yönetim kurulu üyeleri, İl Gençlik Kolları Başkanı Ercan Azak ile Derince İlçe Gençlik Kolları Başkanı Sercan Pehlivan ve yönetim kurulu üyeleri eşlik etti.