İKTİDAR SANDIK DIŞI YÖNTEMLERLE BERTARAF EDİLMEYE ÇALIŞILIYOR

Mart 16, 2014  

IMG_1698IMG_1688 IMG_1720IMG_1731

 

“Allah korusun başarılı olsaydı şu darbe girişimi, Türkiye en az bir 50 yıl kaybederdi”

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Darıca’daki bir otelde sanayi esnafı, oda başkanları ve il dernek başkanlarıyla gerçekleştirilen toplantıda yaptığı konuşmada, Darıca’nın kendileri için önemli bir ilçe olduğunu belirterek, Kocaeli’nin en genç ve hızlı gelişen ilçelerinden olduğunu söyledi.

2008’de çıkarılan kanunla Darıca’nın ilçe olduğunu ifade eden Işık, o günden bu yana da nüfusu en hızlı artan yerleşim birimleri arasında yer aldığını kaydetti.

Yaptıkları yatırımları vatandaşın kendilerine destekle yaptıklarını vurgulayan Işık, verilen desteklerin hizmet olarak geri dönmesi için “gece gündüz” çalıştıklarını bildirdi.

Işık, “AK Parti olarak iktidarda temel ilkemiz, üretime, yatırıma, istihdama ve ihracata dayalı bir ekonomik model” diyerek, Türkiye’nin istikrarı yakaladığı dönemlerde ülkenin önüne çeşitli engeller konulduğunu söyledi.

Türkiye’nin 2007 seçimlerinde, muhalefetin ülke ekonomisi hakkında yaptığı eleştirileri anlatan Işık, 2008 yılının mayıs ayında Türkiye’nin IMF ile anlaşmasını bitirdiğini anımsattı.

“Bu süreç, siyasi istikrarsızlığa sebep olmasın”

Yaşanan son sürecin doğru değerlendirilmesi gerektiğine vurgu yapan Işık, “Bu süreç, kesinlikle bir yolsuzluk operasyonu süreci değildir, bu süreç Türkiye’de sandıkta alt edemedikleri Recep Tayyip Erdoğan’ı ve AK Parti’yi sokak eylemleriyle sandık dışı yöntemlerle bertaraf etme sürecidir. Bu süreç Allah korusun siyasi istikrarsızlığa sebep olmasın” dedi.

Işık, yolsuzluk olan ülkede son 11 yılda yapılan yatırımların gerçekleştirilemeyeceğini dile getirerek, “Allah korusun başarılı olsaydı şu darbe girişimi, Türkiye en az bir 50 yıl kaybederdi” ifadesini kullandı.