İl Başkanları Toplantısı

Eylül 2, 2010  

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile AK Parti İl Başkanı Zeki Aygün, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tuncel, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ercan Azak ve İl Genel Meclisi Başkanı Ali Ayaz, İstanbul’da düzenlenen AK Parti 52. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katıldı.

Kocaeli Heyeti Tek Tek Bayramlaştı
Türkiye’nin tüm illerinden belediye başkanları, ana kademe, kadın kolları ve gençlik kolları başkanlarının katıldığı toplantıda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partililere seslendi. Demokratik açılımla ilgili olarak partililere açıklamalarda bulunan Başbakan Erdoğan, konuşmasının ardından toplantıya katılanlarla bayramlaştı. Başkan Karaosmanoğlu ile Kocaeli heyetine ayrı bir ilgi gösteren Başbakan Erdoğan, Kocaeli halkına da bayram mesajı gönderdi. İlimizi ziyareti sırasında Kocaeli’ni ‘’Türkiye’nin kutup yıldızı’’ olarak nitelendiren Başbakan Erdoğan, ‘’Kocaeli halkına selamlarımı ve sevgilerimi iletin. Kocaelililer’in bayramını kutluyorum, huzur, barış ve mutluluk dolu nice bayramlar diliyorum’’ dedi.

DEMOKRATİK AÇILIMI ANLATTI

Sütlüce’deki AK Parti İstanbul İl Başkanlığı’nda gerçekleşen toplantının ikinci bölümüne katılan Başbakan Erdoğan, basına kapalı olarak yapılan oturumda yaklaşık 1.5 saatlik bir konuşma yaptı. Demokratik açılıma değinen Başbakan Erdoğan, ‘’Bizim omuzlarımızda çok büyük bir yük var. Kutsal bir emanet var. Üzerimizde bu milletin hakkı var. Biz kutlu bir yola, zorlu bir yolculuğa çıktık. İşte onun için ülkemin her bir vilayeti, köyü eş zamanlı olarak ilerlesin dedik. Güven huzur ve istikrar içinde büyüsün dedik. Biz bu duygularla yola çıktık. Türkiye’nin anneleri ağlamasın diyerek yola çıktık. Bu aynı zamanda bir kardeşlik projesidir. Demokratik açılım derken, kardeşliğimizin buna katacağı bir güç var. Öyleyse demokrasiden, hukuktan, kardeşlikten taviz vermeden bu süreci tamamlayacağız’’ ifadesini kullandı.

Erdoğan” Kocaeli halkına güzel, mutluluk ve huzur dolu bir bayram diliyorum”
Partililerin alkışları arasında konuşmasını tamamlayan Başbakan Erdoğan, daha sonra salonu dolduranlarla tek tek bayramlaştı. Türkiye’nin tüm illerinden gelen heyetlerle bayramlaşan Başbakan Erdoğan, Başkan Karaosmanoğlu ile beraberindekilere ise ayrı bir ilgi gösterdi. Kocaeli heyetini görünce gülümseyen Başbakan Erdoğan, Başkan Karaosmanoğlu ile beraberindekilerin tek tek elini sıkarken, Kocaeli halkına da bayram mesajını iletmelerini istedi. Kocaelililer’e güzel bir bayram dileyen Başbakan Erdoğan, ‘’Lütfen Kocaeli’de yaşayanlara selamlarımı ve sevgilerimi iletin. Kocaeli halkına güzel, mutluluk ve huzur dolu bir bayram diliyorum’’ şeklinde konuştu.