İl Yönetim Kurulunu Ziyaret

Eylül 2, 2010   AK Parti İl Başkanlığı haftalık olağan yönetim kurulu toplantısı parti binasında yapıldı. Toplantıda açıklama yapan İl Başkanı Zeki Aygün “İsrail tarafından Filistin’li kardeşlerimize yönelen çocuk, çocuk, kadın-erkek, genç-yaşlı demeden topluca halkın kıyımı şeklinde gerçekleşen insanlık dışı canice ve hunharca saldırı milletimizde ve partimizde derin bir infial oluşturmuştur. Bu saldırıyı yapan İsrail’i kınıyorum. Kurulduğundan bu güne çeşitli bahanelerle Filistin’de ki kardeşlerimizi katleden İsrail, bu insanlık dışı uygulamalarını bir devlet terörü haline dönüştürmüştür, sistemli bir şekilde Filistin halkına yönelik soykırım ve devlet terörü uygulaması bir insanlık suçudur. Bu insanlık dışı uygulamalar karşısında kimsenin sessiz kalmaması gerekiyor. Bu insanlık suçunun hiçbir şekilde kılıfı olamaz. Uluslar arası camia caydırıcı bir tepki göstermemesi son derece düşündürücü ve kaygı vericidir. Bu vahşi saldırı karşısında sessiz kalınması İsrail’i daha da cesaretlendirmektedir. Bu yapılan tutumla barış ve huzur sağlanmayacaktır. Bu saldırıların durması yönünde her tülü çabanın gösterilmesi gerekmektedir. Bu yaşanan dram karşısında Başbakanımız ve Genel Başkanımız tarafından gösterilen tepki hislerimize tercüman olmuştur” dedi.


 Seçim startının tam anlamıyla verildiğini belirten İl Başkanı Aygün “Seçim çalışmalarımız devam etmektedir. Büyükşehir Belediye Başkan adayımız İbrahim Karaosmanoğlu’dur. Belediye başkan aday adaylarıyla ilgili olarak süreç tamamlanmıştır. Belediye ve il genel meclis üyelikleri için takvim 16 Ocak’ta dolacaktır. SKM çalışmalarımızda sona yaklaşıldı. Temayül yoklaması genel merkezimizden gelecek olan konukların nezrinde yapılacaktır. 29 Mart seçimlerini 29 Ekim coşkusu, bayramı gibi kutlayacağız. Seçimlerin sonrasında yeni ilçelerin kongreleri daha sonrada il başkanlığı kongreleri yapılacaktır. Başbakanımız tarafından yapılan 4 ilçenin belediye başkan adayları açıklanmaz ise onlar içinde temayül yoklaması olacak. Gölcük İlçesi katılmayacak” açıklamasında bulundu.

 Milletvekillerinin belediye başkan aday adaylarıyla ilgili olarak yorum yapmalarının mümkün olmadığını belirten Milletvekili Fikri Işık “Kamuoyu ve teşkilat yoklamaları sonrasında bizlerden de başkan adayıyla ilgili olarak görüş isteyecekler. Teşkilatlarımız halkımızın nabzını tutması gerekiyor. Aday belirlenecek olan kişinin gerekecek şekilde değerlendirmesi önemlidir. BOTAŞ tarafından doğalgazda indirime gidilecek. Asıl indirim Mart ayında olacaktır. 6 ay önceki dolar fiyatları üzerinden ödemeler olmaktadır. Mart ayında ciddi bir indirim olacaktır. AKP iktidara geldiğinde enerji politikası belirlenmiştir. Özelikle doğalgaz bakımından dışa bağımlı durumdayız. Doğalgazın yüzde 50’i elektrik üretiminde kullanılmaktadır. Enerji çeşitliliği projesi ile rüzgar, jeotermal, güneş enerjisini hayata geçiriyoruz. Enerji kurumlarını teşvik ediyoruz. Yenilenebilir enerji payımız ciddi boyutlara ulaştı. Güneş enerjisinden elektrik elde edilmesi yolunda çalışmalar başlatıldı. Bunlar devreye girince enerji bağımlılığımız azalacaktır. Petrol arama faaliyetleri yapılıyor. Önümüzdeki ay Karadeniz’de ABD şirketi birlikte arama çalışması yapılacak. Petrol bulunmaz ise masraf ABD şirketinin bulunursa yarı yarıya karşılanacaktır. Nükleer santral ihalesi yapıldı sonuçlandırılmak üzeredir” açıklamasında bulundu.