İlçeler Buluşuyor Körfez Programı

Eylül 2, 2010  

AK Parti İl Teşkilatı tarafından her ilçede düzenlenecek olan “İlçeler buluşuyor, ilçeler konuşuyor” isimli toplantıların ilki Körfez’de gerçekleştirildi. Körfez Yarımca Kültür Merkezi’nde yapılan toplantı, kahvaltı ile başladı. Büyük ilgi gören toplantıya Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık, Sibel Gönül, Muzaffer Baştopçu,  AK Parti İl Başkanı Zeki Aygün, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İlyas Şeker, Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, AK Parti Körfez İlçe Başkanı Engin Koyun ve çok sayıda davetli katıldı.

Körfez ilçenin sorunları dinlediği aynı zamanda soru cevap şeklinde gerçekleşen programın açılış konuşmasını Engin Koyun yaptı. Katılımlarından dolayı tüm körfez halkına teşekkür eden Koyun “ AK Parti teşkilatı olarak hizmetlere köylerden başladıklarını artık köylerin daha modern olduğunu ve 8 senelik süreçte sorunların sıfıra indiğinden bahsetti.”

İlçe Başkanının ardından söz alan Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan şunları kaydetti. Pehlivan “ Yerel yönetimler olarak başarılı çalışmalar içersindeyiz. Görev yaptığımız sürede Körfez ilçede önemli hizmetler gerçekleştirdik. Halkın sorunlarını dinlemek yaptıklarımızı anlatabilmek için bu gibi toplantıların daha sık yapılması gerektiğini düşünüyorum” dedi.
AK Parti Kocaeli İl Başkanı Zeki Aygün “ AK Parti teşkilatı olarak düzenlediğimiz  İlçeler buluşuyor İlçeler konuşuyor toplantısı ilkini körfez ilçede gerçekleştirdik. Körfez’ in bizler için çok önemli olduğunu her zaman söylüyoruz. Diğer ilçelerde de vatandaşımıza bir çok hizmet imkanı sağladık. Özellikle köylere verdiğimiz destek ile onların sıkıntılarını en az seviyeye indirdiğimizi düşünüyorum” dedi.
Milletvekili Baştopçu’nun, ülke ekonomisi hakkında yapmış olduğu değerlendirmeden sonra kürsüye çıkan Gönül, Türkiye’nin dış ülkeler ile yapmış olduğu anlaşmalar ve Türkiye’nin dış vizyonundaki gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Milletvekili Işık’ta demokratik açılım hakkında bilgiler verdikten sonra, vatandaşlar milletvekillerine, körfez ilçe ve ülke gündemiyle ilgili sorular sorup konuyla ilgili cevap aldılar.