İleri Demokrasi İçin Yeni Anayasa Şart.

Mayıs 8, 2011  

Fikri Işık, seçime 34 gün kala çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Darıca ’da vatandaşlarla buluşan Işık, 8,5 yıldır iktidarda olduklarını, vaat değil yaptıkları icraatları anlattıklarını kaydetti.

KAPI KAPI DOLAŞIP 8,5 YILLIK ÇALIŞMALARI ANLATIYORUZ

Darıca AK Parti Teşkilatının düzenlediği ev ziyaretlerine katılan Milletvekili Adayı Fikri Işık, Pirireis ve Fatih Mahallerinde iki aileye misafir oldu. 8,5 yıldır iktidarda olduklarını, vaat değil yaptıkları icraatları anlattıklarını belirten Işık, “yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı olacak, bu ziyaretler sayesinde bizler sizlere yaptıklarımızı anlatma fırsatı buluyoruz” dedi.

PASAPORTUMUZ 10 PASAPORTTAN BİRİ OLACAK

AK Parti Milletvekili Adayı Fikri Işık, ev ziyaretlerinin ardından Darıca Sahilinde genç seçmenlerle buluştu. Güncel konulardan ve siyasetten konuşulan toplantıda Fikri Işık, Geçmiş Türkiye’yi ve günümüz Türkiye’sini değerlendirdi. Işık “2023 yılında yapacaklarımızı planlamaya başladık. Bakın artık çılgın projelerden, ekonomik istikrardan söz ediyoruz. Eğitimden tutun birçok alanda Türkiye, daha iyi noktalara gelecek ve 2023 yılında kullanmış olduğumuz pasaportumuz bile en değerli 10 pasaporttan bir tanesi olacak. Buna inanın, sadece oyunuzu kullanırken yapılan 8,5 yıllık iktidarımızı göz önüne alın, eskiden her seçim döneminde dolar yükselir borsa dibe vururdu. Şimdi 2011 seçimlerine hazırlanıyoruz ve 34 gün sonra sandığa gideceğiz fakat dolar da kendi seyrinde, borsa da istikrarlı göstergesinde devam etmektedir. Bu başarı değilse nedir?” diye konuştu.

TÜRKİYE’DE İLERİ DEMOKRASİ İÇİN YENİ ANAYASA ŞART

Hükümet olarak Anayasanın değişmesi gerektiğine inandıklarını kaydeden Işık, “1982 yılında yapılan şu anda kullandığımız anayasanın güncellenmesi gerekiyor. Şu anda biz geleceğimizin planını yaparken hep bir şeyler karşımıza çıkartılıyor ve anayasa mahkemesinde soluğu alıyorlar. Çıkarmaya çalıştığımız kanun anayasa mahkemesinde iptal oluyor ve kanunu değiştiremiyorsunuz o zamanda şeytan taşlamaktan tavafa vakit bulamıyoruz. Onun için yeni anayasa diyoruz. İleri demokrasiye geçebilmek için yeni anayasa şarttır. Bu da halkımızın gereksinimleri doğrultusunda çoğulcu bir yaklaşımla yapılacaktır. Biz birinci sınıf Demokrasi güçlü ekonomi diyoruz” ifadelerini kullandı.