İmam Hatipler Özlenen Günlerine Kavuşuyor

Ekim 4, 2012  

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Fikri Işık önceki gün Gölkaypark tesislerinde; 1983 yılı İzmit İmam Hatip Lisesi mezunları ile kahvaltıda biraraya gelerek hasret giderdi.
35 YILDIR DOSTLUKLAR DEVAM EDİYOR
Aralarında AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık’ın da bulunduğu İzmit İmam Hatip Lisesi 1983 yılı mezunlarının Gölkaypark’taki kahvaltısına, İzaydaş Genel müdürü Muhammet Saraç, kahvaltıya ev sahipliği yapan Mehmet Ali Paşa esnaflarından Ahmet Seymen ve çok sayıda arkadaş topluluğu katıldı. Fırsat buldukça bu tür programlarla bir araya gelen mezunlar; gündemi değerlendirip fikir alış verişinde bulundular. 35 yıldır çeşitli organizasyonlarla bir araya gelen 1983 yılı İmam Hatip Lisesi mezunları bol bol sohbet edip, okul yılları ve maceralarını anlatıp hasret giderdiler.
EĞİTİM AĞIRLIKLI SOHBET
Oldukça samimi bir ortamda geçen kahvaltı programında okul yıllarını da anlatarak neşe bulan mezunlar; gündemdeki konuları da değerlendirdiler. Gölkaypark’ta gerçekleşen sohbet toplantısında konuşan milletvekili Fikri Işık; hükümetin 4+4+4 düzenlemesiyle birlikte hayata geçen yeni sistemi hakkında bilgiler verdi. Kocaeli’de 3 binden fazla öğrencinin imam hatip orta okuluna kayıt kaptırdığına dikkat çeken Işık; ” Katsayı sayı probleminin çözülmesi ile birlikte İmam Hatip Liselerine kayıt yapan öğrencilerin sayısında yüzde yüzlük bir artış dikkat çekmektedir. İmam Hatipler artık özlenen o günlerine kavuşmuştur ” dedi.