İNANIYORUM Kİ BU OYUNU SANDIKTA SİZ BOZACAKSINIZ

Mart 18, 2014  

IMG_2207IMG_2209

IMG_2203

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, “İnanıyorum ki bu oyunu sandıkta siz bozacaksınız. İnanıyorum ki Türkiye’de yapılmak istenen bu operasyona en güzel cevabı sandıkta siz vereceksiniz” dedi.

Bakan Işık ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, AK Parti Diyarbakır milletvekilleri Oya Eronat, Mine Lök Beyaz, Diyarbakır büyükşehir belediye başkan adayı Galip Ensarioğlu ve Diyarbakır Sur belediye başkan adayı Abdurrahman Kurt ile Kervansaray Otel’de kanaat önderleriyle bir araya geldi.

Bakan Işık, Diyarbakır’ın bir tane organize sanayi bölgesiyle yetinmesini istemediklerini, kendilerinden bu yönde talepte bulunulmasını istediklerini söyledi. Gaziantep’in sadece Kuzey Irak’a ihracatının 4 milyar dolara yaklaştığını belirten Işık, “Diyarbakır’ın bütün ihracatı şu anda 250 milyon dolar. Demek ki burada bizim daha fazla yatırım yapmamız lazım. Buradaki yatırım iklimi inşallah oluştukça göreceksiniz Diyarbakır aradaki mesafeyi, hele hele basiretli yerel yöneticilerin de birlikte iktidarla uyumlu çalışmasıyla çok daha hızlı ve güçlü bir şekilde kapatacak. İnanıyoruz ki Diyarbakır’da çok daha fazla gencimiz iş bulacak, aş bulacak, ekmek bulacak. Biz bunun için her zaman Diyarbakır’ın yanında olacağız” diye konuştu.

Yerel seçimlerde yapılacak tercihin Türkiye’nin geleceği açısından çok önemli olduğunu vurgulayan Işık, şunları söyledi: ” Belli ki birileri o eski Türkiye mantalitesi ile millete hizmet eden insanların önünü kesmeyi kendine bir vazife görmüş. Taşeron değişiyor ama büyük irade aynı hedefe yürümekten asla vazgeçmiyor. O hedef Türkiye’de millete hizmet eden, ülkesini kalkındıran, akan kanı durduran, problemleri tek tek çözen millet iradesine dayanan siyasi iktidarları görevden uzaklaştırmak. Bu büyük akıl için kullandığı taşeronlar değişse de büyük akıl için vazgeçmedikleri hedef bu. Ama inanıyoruz ki bu defa bunu başaramayacaklar… İnanıyorum ki bu oyunu sandıkta siz bozacaksınız. İnanıyorum ki Türkiye’de yapılmak istenen bu operasyona en güzel cevabı sandıkta siz vereceksiniz. Bin yıldır beraberiz kıyamete kadar da Allah’ın izniyle beraber olacağız. Hiçbir güç bizi birbirimizden ayırmaya Allah’ın izniyle muvaffak olamayacak.  30 Mart’ta da sandıkta Diyarbakır’ın bu çözüm sürecine, kardeşliğe, birlik ve beraberliğe verdiği en güçlü destek, sadece Türkiye’de değil bütün dünya da inanıyorum ki büyük yankı bulacak.”