Işık’a Eğitime Katkı Teşekkürü.

Mayıs 19, 2011  

Milletvekili Işık, Dilovası programında okul inşaatlarını ziyaret etti. Esnaf ve hasta ziyaretleri de gerçekleştiren milletvekili Işık’a okullara yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür plâketi verildi.

Dilovası ilçesinde, AK Parti İl başkan yardımcısı Yekta Türker, İlçe başkanı İlhan Yıldırım, Belediye başkanı Cemil Yaman, il genel ve belediye meclis üyelerinin hazır bulunduğu programda Milletvekili Fikri Işık yoğun bir gün geçirdi.

OKUL İNŞAATLARINI DA İNCELEDİ

Dilovası esnafını dolaşan ve evlerde hasta ziyaretleri gerçekleştiren Milletvekili Fikri Işık, Mimar Sinan Mahallesinde yapımı devam eden Anaokulu inşaatını yerinde görüp yetkililerden bilgi aldı. Daha sonra beraberindeki heyetle Mehmet Zeki Obdan İlköğretim Okulu bahçesinde duvar ve eski bina onarımı çalışmalarını inceledi. Işık; “Yaklaşık üç ay önce Valimiz Ercan Topaca ile birlikte okulumuzu ziyaret etmiştik ve okulun eksiklerinin giderilmesi için karar almıştık. Bugün ise, çalışmaların son aşamaya gelmesini görmek bizleri mutlu etmiştir” dedi.

OKUL AİLE BİRLİĞİNDEN IŞIK’A TEŞEKKÜR PLAKETİ

Daha sonra Mehmet Zeki Obdan İlköğretim Okulu aile birliğinin kermesini ziyaret eden Işık, burada öğrenci velilerinin el emeği göz nuru yaptıkları kermesi dolaştı. Kermeste alış veriş yapan Fikri Işık’a, Okul Aile Birliği Başkanı Gökmen Deli tarafından plaket verildi. Okula yaptığı hizmetlerden ve eğitime katkılarından dolayı teşekkür plaketi verilen Milletvekili Fikri Işık’a ayrıca pano hediye edildi.

DİLOVASI’NDA YATIRIMLARI ADIM ADIM TAKİP EDİYORUZ

Kendisine verilen plaketlerden sonra bir açıklama yapan Milletvekili Fikri Işık; “Dilovası’ndaki eğitim yatırımlarını adım adım takip ediyoruz. Şu anda toplam 138 derslikli 8 okulumuzun bir kısmı inşaat aşamasında, bir kısmı da ihale sürecindedir. Ayrıca özel sektörün ilçeye kazandırmak istediği projeleri de takip ediyoruz. İnşallah 3 yıl sonra Dilovası ilçemiz, eğitimde çok iyi bir noktaya gelecektir ” dedi.