Işık’ın hızına yetişmek zor

Eylül 3, 2010  

AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Kocaeli de ki temasları devam ediyor. Referandum çalışması için Kocaeli’nin her köşesini dolaşan Işık, son olarak İzmit ilçe de bir dizi temaslarda bulundu. İlk olarak Turgut Mahallesinde bir aileye taziye ziyaretinde bulunan ışık ardından mahallede bulunan Ertuğrulgazi İlköğretim okulunda incelemelerde bulundu. Işık, okulun yıkılarak yenisinin yapılması için çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

MERKEZE OLAN BASKIYI AZALTACAĞIZ

Fikri Işık Ertuğrulgazi İlköğretim Okulu’nun SİT Alanı içerisinde olması işlerini zorlaştırdığını belirterek “ Bu okulu yıkıp yerine modern yeni bir okul yapmak istiyoruz. Valimizle ve il milli eğitim müdürümüzle bu konuyu daha önce görüştük ancak; okul arazisinin küçük oluşu ve SİT alanı içerisinde kalması, bu yıl projeye başlamamızı engelledi. Konuyu çözmek için çalışmalarımız devam ediyor. Amacımız il genelinde merkezden uzak okullarda kaliteyi arttırıp,  merkeze olan baskıyı azaltmak ” dedi. Işık daha sonra mahalledeki okul alanını yerinde inceledi.

YENİDOĞAN SAKİNLERİYLE İFTAR YAPTI.

Akşam programına Yenidoğan da devam eden AK Parti Milletvekili Fikri Işık, mahalle sakinleriyle iftar yaptı. İzmit belediyesi Çağdaş Yaşam Kültür Evi’nde gerçekleşen iftar programına İzmit İlçe başkanı Nedim Arsal, mahalle muhtarı Fevzi Kocaman ve mahalle sakinleri katıldı. İftar sonrası mahalle sakinleriyle çay içip sohbet eden Işık, 12 Eylül referandumuyla ilgili sorulan soruları yanıtladı.