IŞIK’TAN İZMİT’İN KÖYLERİNE ZİYARET

Ağustos 10, 2011  

Milletvekili Fikri Işık ramazan ayı programları çerçevesinde İzmit’in köylerine ziyaretler gerçekleştirdi. İftar ve sonrasında köyleri ziyaret eden Işık geç saatlere kadar vatandaşlarla sohbet etti. Seferköy’de 96 yaşındaki Musfafa Amca “Erdoğan bizim babamız” diyerek ona olan sevgisini ifade etti.

BÖĞÜRGEN KÖYÜNDE İFTAR

Ak Parti İzmit ilçe başkanı Ali Korkmaz, ilçe yöneticileri Özcan Aygün ve İrfan Doğdu’nun katıldığı porgramda Kocaeli Milletvekili Fikri Işık; Böğürgen divanın Seferköy mahallesinde bir ailenin iftarda misafiri oldu. Işık “Her gün bir ilçede iftar yapıyoruz.. Genellikle de vatandaşlarımızın evlerine konuk oluyoruz. Kocaelili hemşehrilerimizin evlerinde yaptığımız iftarlar onların sorunlarını, görüş ve önerilerini dinleme, yerinde göreme imkanı sağlıyor. Bu da bizi ziyadesiyle memnun ediyor.” dedi.

ERDOĞAN BİZİM BABAMIZ

Işık iftar sonrası Seferköy’de Korkmaz ailesine konuk olarak köyün en yaşlı ferdi olan 96 yaşındaki Mustafa Korkmaz’ı ziyaret etti. Mustafa amca ile uzun süre sohbet edip halini hatırını sordu. Işık Mustafa amcaya Başbakan Erdoğan’ı tanıyıp tanımadığını sorunca Mustafa amca “Nasıl tanımam o bizim babamız” diyerek Erdoğan’a sevgisini ifade etti.


SÜVERLER’DE EVİ YANAN AİLEYE ZİYARET

Işık Böğürgen köyü ziyaretinin ardında iftar saatinde evlerinde yangın çıkan Süverler köyündeki Biçer ailesini ziyaret etti. İtfaiye ekiplerinin yangın söndürme işlemeleri sürerken köye ulaşan Işık aileye geçmiş olsun dileklerini iletti. Yeni bir ev yapılabilmesi için yetkililerle görüşeceğini söyledi. Köy muhtarı ve köydeki vatandaşlarla da görüşen Işık itfaiye ekiplerinden de yangın hakkında bilgi aldı.

ŞAHİNLER’DE BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR

Son olarak Şahinler köyüne giden Işık burada gece geç saatlere kadar vatandaşların görüş ve önerilerini dinledi. Köy muhtarı Cavit Akarsu’nun da katıldığı programda Işık köye yapılan hizmetleri ve yeni talepler hakkında bilgi aldı. Köy halkı yapılan hizmetlerden dolayı memnun olduklarını ve Büyükşehir Belediyesine teşekkür ettikleri söylediler. Işık da burada yaptığı konuşmada “Büyükşehir yasası ile köyleri dahil tüm kenti Büyükşehir sınırına alarak devrim niteliğinde adım attık. Şimdi bu değişikliğin meyvelerini alıyoruz. Gittiğimiz her yerde yapılan hizmetlerde bunu görüyoruz” dedi.