IŞIK’TAN SPOR TESİSLERİNE YAKIN TAKİP

Ağustos 11, 2011  

Kocaeli Milletvekili, Milli Eğitim, kültür, gençlik ve spor komisyonu üyesi Fikri Işık gençlik ve spor ile ilgili tesislerde bir dizi incelemelerde bulundu.

 

YAHYA KAPTAN SPOR SALONUNDA İNCELEME

 İlk olarak inşaat halindeki Yahya Kaptan spor salonunun son durumunu yerinde inceleyen Işık’a Ak Parti İzmit ilçe başkanı Ali Korkmaz, İzmit Belediye başkan yardımcısı Hüseyin Üzülmez, meclis üyesi İbrahim Elgin ve gençlik ve spor il müdür vekili Avni Yıldırım eşlik etti. Işık burada yaptığı açıklamada “Yahya Kaptan spor salonu inşaatı ile ilgili para sorunu yok. Fakat ihale mevzuatı ile ilgili bir takım sıkıntılar var. Konunun çözümü için en kısa zamanda Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. Suat Kılıç ile Ankara’da görüşeceğim. Bu tesisin dışında Çayırova ve Dilovası’na da yeni spor salonları yapımı ile ilgili hazırlıklar devam ediyor” dedi.

IŞIK ”GENÇLİK MERKEZİ KENTİMİZE YAKIŞTI”

 Işık; Yahya Kaptan spor salonun ardından yapımı geçtiğimiz günlerde tamamlanan gençlik merkezinde incelemelerde bulundu. Yaklaşık 100 kişilik misafir yatak kapasitesi bulunan, içinde spor, sanat etkinliklerinden sinemaya kadar bir  çok bölümün bulunduğu gençlik merkezi ile ilgili yetkililerden bilgi alan Işık ”Tesis inşaatı tamamlandı. Şimdi iç donanımları ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Bu tesis kentimize çok yakıştı. Geçlerimize şimdiden hayırlı olsun” dedi. Daha sonra Hasan Gemici spor salonuna geçen Işık burada voleybol idmanı yapan gençlere başarılar diledi.