Işık; “ Bu paket özgürlükleri genişletiyor ”

Eylül 3, 2010  

AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Darıca programında Osmangazi İlim ve Kültür Vakfı’nı ziyaret etti. Fikri Işık 12 Eylül de referanduma gidecek olan Anayasa Değişiklik Paketinin bireyin özgürlüğünden, seyahat özgürlüğü ’ne çocuk istismarından, kadın haklarına kadar pek çok önemli konuyu içinde barındırdığını kaydetti.

BİREYSEL BAŞVURU HAKKI GETİRİYORUZ

Fikri Işık vakıf ziyaretinde, kalabalığa konuşarak anayasa değişiklik paketinin içeriği hakkında bilgi verdi. Soru cevap şeklinde gerçekleşen sohbet toplantısında Işık; sorulan bir soru üzerine, “ Bu paket geçerse ülkemiz artık Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine en çok şikâyet edilen ve en çok tazminat ödeyen ülke olmaktan kurtulacaktır. Bu paket anayasa mahkemesine bireysel başvuru hakkını getiriyor ” dedi.

SEYAHAT ÖZGÜRLÜĞÜ GENİŞLEYECEK

Işık konuşmasının diğer bölümünde; “ Bu paketle bundan sonra vatandaşlarımız sınır kapılarında ve hava alanlarında yurt dışına çıkarken sürprizle karşılaşmayacaklar. Vergi borcundan dolayı yurt dışına çıkış yasağı için mahkeme kararı gerekecektir. Bu da halkımızın seyahat etme özgürlüğünü genişletecektir ” dedi.

ESNAF İLE DERTLEŞTİ

Ev sahipliğini vakıf Başkanı Hasan Er ile Vakıf Müdürü Mustafa Demirci’nin yaptığı ziyaret programına AK Parti İl Başkan Yardımcısı Orhan Pala, İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, Belediye Başkanı Şükrü Karabacak katıldı. Ziyaretin ardından Fikri Işık ve beraberindeki heyetle iftar öncesi Osmangazi Mahallesi Aşıroğlu Caddesi üzerindeki esnafları tek tek ziyaret etti.