Işık; “ Camilerde Cem Evleri de bizim için önemlidir

Eylül 4, 2010  

Körfez Yavuz Selim mahallesinde bulunan Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfını ziyaret eden AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık yaptığı konuşmasında birlik ve beraberlik mesajları verdi. Fikri Işık “ Gençlerimiz için en büyük tehlike, imansızlaşma riskidir. Bunun için tüm gençlerimizin camilerine, cem evlerine ve ibadethaneleriyle irtibatı kesmemeleri gerekir. Kültürüne ve inançlarına bağlı; iyi eğitim almış bir gençlik, ülkemizin geleceğinin teminatıdır ” dedi.

“ EN BÜYÜK BÜTÇEYİ EĞİTİME AYIRIYORUZ ”

Işık konuşmasının soru cevap bölümünde eğitimle ilgili olarak gelen bir soruyu yanıtlayarak; “ İktidarımız döneminde ilk defa milli eğitim bakanlığına ayrılan bütçe; milli savunma bakanlığı bütçesinin üstüne çıkmıştır. Buda eğitime verdiğimiz önemin en büyük göstergesidir.” Fikri Işık’a programında Dernek Başkanı Mahmut Özcan, yönetim kurulu üyeleri, AK Parti Körfez İlçe başkanı Engin Koyun, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Şendoğan ve partililer katıldı.

KÖRFEZ DE EĞİTİM SORUNU KALMAYACAK

Işık “ Körfez ilçemizde çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Bu yıl İlim tepe ilköğretim okulunu eğitime açıyoruz, PETKİM İlköğretim okulu yıkılıp yeniden yapılması için protokol imzaladık ve bu hafta da Ankara’dan onayını aldık. İnşallah 44 derslikli yeni okulu ilçemize kazandırmış olacağız. Hereke Nuh Çimento İlköğretim okulunu da yıkıyoruz, yerine modern bir bina yapacağız. TÜPRAŞ ve Mimar Sinan İlköğretim okullarına ek bina için çalışmalarımız devam ediyor ” dedi.