Işık; “ Milleti de disipline verirler mi? ”

Eylül 3, 2010  

Fikri ışık, Kartepe Belediyesi, SUMOTAŞ, mahalle muhtarlarının ve Suadiye Otobüsçüler Kooperatifinin her yıl geleneksel olarak düzenledikleri iftar yemeğine katıldı. Suadiye meydanında düzenlenen iftar yemeğinde konuşan Fikri Işık, CHP’nin “Evet” diyen milletvekillerini ve üyelerini disipline vermesini eleştirerek “ Bunlar referandum da “Evet” verecek vatandaşları da disipline verirler mi?” dedi

2 BİN KİŞİ KATILDI

Suadiye Meydanında düzenlenen ve yaklaşık 2 bin kişinin katıldığı iftar yemeğine Fikri Işık’a AK Parti il Başkanı Zeki Aygün, Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, AK Parti Kartepe İlçe Başkanı Hasan Kandaz, partilileri eşlik etti. Fikri Işık, iftar sonrasında yaptığı konuşmasında CHP’yi eleştirdi.

BUNLARIN KİMSEYE TAHAMMÜLÜ YOK

CHP Milletvekili Eşref Erdem’in ve Bingöl Yedisu belediye başkanının 12 Eylül deki referandumda “ EVET diyeceğiz ” açıklamasından sonra CHP Parti Disiplin kuruluna sevk edildiğini belirten AK Parti Milletvekili Fikri Işık, “ Meclis oturumunda kendilerinin vermedikleri HAYIR oyunu bugün milletten istiyorlar. Peki şimdi size soruyorum; kendi milletvekilleri ve belediye başkanları 12 Eylül günü EVET diyeceklerini açıkladıkları için disipline verildiler. Şimdi hiçbir zaman güvenmedikleri Millet EVET oyu verdiğinde Milleti de disipline verirler mi? takdiri siz değerli vatandaşlarımıza bırakıyorum. Bunların kimseye tahammülleri yok ” dedi.

” dedi.

YURTDIŞINA ÇIKIŞ YASAĞI KALKACAK

Fikri Işık 12 Eylül de referanduma gidecek olan Anayasa Değişikliği Paketinde önemli maddelerin bulunduğunu örneğin bir işadamının daha önce çok düşük bir vergi borcu nedeniyle yurtdışına çıkış yasağı konduğunu bu nedenle iş yapamadığını belirtti. Işık “ Mevcut Anayasa’ya göre vatandaşların yurtdışına çıkma hürriyeti sınırlandırılabiliyor. Örneğin bir işadamının cüzî miktarda vergi borcu olması durumunda yurtdışına çıkış yasağı getirilebiliyor. AİHM, vergi borcundan dolayı yurtdışı yasağını Avrupa İnsan Hakları sözleşmesine 2006’da aykırı buldu. Yeni düzenleme ile seyahat özgürlüğünün kapsamı genişletiliyor. Yurtdışına çıkış hakkı, ceza kovuşturması veya soruşturmasına muhatap olan kişilerle ilgili olarak ve ancak hâkim kararı ile sınırlandırılabilecek” dedi.