Işık, “12 Eylül de Türkiye’nin geleceği oylanacak”

Eylül 3, 2010  

AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, referandum çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Son olarak önceki gün Karamürsel de vatandaşlarla bir araya gelen Işık, 12 Eylül de yapılacak olan referandumda vatandaşların siyasi bir partiye oy vermek gibi düşünmemelerini çünkü bunun partiler üstü bir referandum olduğuna dikkat çekerek referandumda vatandaşlarımızın Türkiye’nin geleceğini oylayacağını kaydetti.

GELECEĞİMİZE OY VERECEĞİZ

Karamürsel’de İznik yolu üzerinde bulunan Ulu Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nde vatandaşlara açıklamalarda bulunan Işık, ‘Referandum sonucu ile seçim sonucunu birbirine karıştırmamak lazım. Çünkü sizin yaptığınız temel sözleşmede bir değişikliktir. Vatandaş şunu bilmeli; ben AK Parti’ye, CHP’ye ya da MHP’ye oy vermiyorum, ben kendi geleceğimi ilgilendiren bir pakete oy veriyorum. Onun için bu paket yüzde 70 ile geçse bile bunu AK Parti’nin başarısı diye yorumlamak lazım. İktidarlar gelir geçer. Önemli olan milletin geleceğidir.” Dedi.

MUHALEFET SAMİMİ DEĞİL

Mevcut anayasanın darbecilerin anayasası olduğunu ve onları koruyan bir anayasa olduğunu dile getiren Işık, “Türkiye’nin 1961 yılından beri anayasasında geçici 15.madde var. Darbecilerin yargılanmasını engelleyen madde. Menderes’i asanlarda bu maddeden dolayı yargılanmadılar. 12 Eylül’de bir sürü insana eziyet eden, işkence eden insanlarda bu maddeden dolayı yargılanmadılar. Bu sadece 82 Anayasası’nda değil, 61 Anayasası’nda da var. Biz o maddeyi gelin değiştirelim dedik. O maddeye bile muhalefet gelip mecliste oy kullanmadı. O zaman ben sizin değişiklikler konusunda samimi olduğunuza nasıl inanacağım.” Dedi.

KENDİ VEKİLLERİNE GÜVENMİYORLAR

Muhalefet partilerinin CHP’nin, MHP’nin ne de BDP’nin kendi vekillerine güvenmediğini söyleyen Işık, “Eğer gizli oylamaya girseydi kendi milletvekillerinin bir kısmı evet oyu verecekti. Hala daha şuanda CHP içerisinde ‘Evet’ oyu verecek milletvekilleri var. Millete gitmiş olan paketi yargı yoluna götürmeye çalışıyorlar. Millete de güvenmiyorlar ve  orada bulunan 12 tane yargıca güveniyorlar. Milletine güvenme, milletvekiline güvenme, belediye başkanına güvenme bu nasıl olacak böyle.” Dedi.

“BİZ MİLLETİMİZE GÜVENİYORUZ”

Demokrasilerde en iyi kararları milletin vereceğini belirten Işık, ‘Biz milletimize güveniyoruz. Bu sandıkta yüzde 70 ‘Evet’ de çıksa, yüzde 70 ‘Hayır’da çıksa başımızın üzerindedir. Ama bugüne kadar bazıları halk adına karar vermeye alıştığı için şimdi nasıl olurda halka sorarsın bu millet cahildir diyor. Aslında mücadelenin temelinde bu var. Eğer Türkiye demokratik bir ülkeyse son sözü halk söyler’ dedi.

[portfolio_slideshow size=large]