Işık “Bunlar nasıl Halk’çı!!!”

Eylül 3, 2010  

AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Darıca Afyonkarahisarlılar Kültür ve Dayanışma Derneğini ziyaret etti. 12 Eylül de referanduma gidecek olan Anayasa Değişikliği Paketi hakkında bilgiler veren Işık’ın hedefinde Ana Muhalefet Partisi CHP vardı. Işık, CHP’yi halkın yararına olan bütün yasaları Anayasa Mahkemesi’ne götürdüklerini bunların sadece adlarının halkçı olduğunu kaydetti.

BUNLARIN SADECE ADI HALKÇI

Fikri Işık konuşmasının devamında muhalefet partisi CHP’yi eleştirerek, “ Partisinin içinde Halkkelimesi olan Cumhuriyet Halk Partisi, geçtiğimiz aylarda meclisten çıkarttığımız ve 31 Temmuz da yürürlüğe girmesi gereken tam gün yasasını Anayasa mahkemesine götürüp iptal ettirdiler. Şimdi bu yasanın iptal edilmesinde milletin ne menfaati var? Bu paket 12 Eylül günü halk oylamasından geçerse, bu mahkemeler kararlarında milleti dikkate alacaklardır. Bunların sadece adı halkçı.. ” dedi.

“REFERANDUM PAKETİ ÖZGÜRLÜKLERİ GENİŞLETECEK”

Dernek ziyaretinde AK Parti İl Başkan Yardımcısı Şevki Demirci, İl Disiplin Kurulu Üyesi Mehmet Ali Okur, İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, ilçe yöneticileri ve belediye meclis üyeleri hazır bulundular. Dernek Başkanı Numan Demir ve Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’ın açılış konuşmasının ardından söz alan AK Parti Milletvekili Fikri Işık, anayasa paketi ile ilgili olarak dernek üyelerine bilgiler verdi. Işık, yeni paket ile özgürlüklerin genişletileceğini kaydetti.

IŞIK; “ BU PAKETİ EN ÇOK GENÇLER DESTEKLEMELİ ”

Işık yaptığı açıklamada; “ Bu paket ülkenin kalkınmasını hızlandıracak, güven ve istikrarı güçlendirecek, özgürlükleri genişletecektir. Paketin halk oylamasından geçmesi halinde Türkiye’deki gençleri ilgilendiren iş kapıları da ardına kadar açılacaktır. Çünkü yabancı sermayeyi ülkemize çekmemiz için bu paketin halkımız tarafından onaylanması gerektiği gibi, en çok gençlerimizin bu paketi desteklemesi gerekir ” dedi.