Işık “Pakette devrim niteliğinde maddeler var”

Eylül 3, 2010  

Ak Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Kocaeli temaslarına aralıksız devam ediyor. Işık, önceki gün Başiskele ’de bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın da eşlik ettiği ziyarette muhtarlarla sohbet eden Işık, 12 Eylül’de gerçekleşecek referandum hakkında bilgiler aktardı. Işık, yaptığı açıklama da Anayasa paketi ile ilgili olarak “ Referanduma gidecek olan Anayasa Paketi Türkiye’yi asla geriye taşımaz, aksine daha da ileri götürecek bazı devrim niteliğinde maddeler de vardır.” dedi

HALKA PAKETİN İÇERİĞİNİ ANLATIYORUZ

Fikri Işık Başiskele de yaptığı açıklamaya şöyle devam etti; “Benim arzum ve isteğim yapmış olduğum bu ziyaretlerde yeni anayasa paketinin içerisinde nelerin olduğunu insanlara anlatmaktır. İnanın bana bu paket içinde Türkiye’yi geri adım attıracak hiçbir madde yoktur. 30 madde var. Hiçbir maddesi bugünkü durumdan Türkiye’yi asla geriye taşımaz, aksine daha da ileri götürecek bazı devrim niteliğinde maddeler de vardır.” Başkan Ayaz, İlçe Başkanı Ustaoğlu ve milletvekili Işık daha sonra ilçe turu yaparak belediyenin yapmış olduğu hizmetleri yerinde gördü.

HERKESİN SANDIĞA GİTMESİNİ İSTİYORUM

Fikri Işık konuşmasında 12 Eylül de referanduma gidecek Anayasa paketi için herkesin sandık başına gitmesini isteyerek” Türkiye 12 Eylül de önemli bir referandum yapacak. Aynı gün sandıklar kapanana kadar herkesin oy kullanmasını istiyorum.  Bizim amacımız kafasında oluşan soru işaretlerine yanıt vermek ve insanlarımızın gönül rahatlığıyla sandığı gitmesini sağlamaktır. Sandığa giden vatandaşlarımızdan da Demokrat Çağdaş bir Türkiye için “Evet” oyu vermesini istiyorum” ifadelerini kullandı.

KOCAELİNİN HER KÖŞESİNE HİZMET

AK Partinin Kocaeli’de iki önemli icraatı olduğunu hatırlatan Işık konuşmasını şöyle sürdürdü: “ Bunların başında Kocaeli’nin sınırları ile birlikte Büyükşehir olmasıdır.  Büyükşehir sınırları, il sınırları haline gelince her tarafa hizmet gitmeye başladı. Kocaeli tarihinde bu karar altın harflerle yazılacaktır. İkinci önemli icraatı ise beldelerin bileşmesidir. Bu şehir kültürünün bir başlangıcıdır. Tabi bu süre içinde sıkıntılar yaşanıyor olabilir. Ama 5-10 yıl sonra bizlere teşekkür edecekler” dedi.