Işık ”Güçlü Türkiye için referanduma EVET “

Eylül 3, 2010  

İstihdamın yeni yatırımlarla, yeni yatırımların da ülkedeki istikrarla arttığını belirten AK Parti Milletvekili Fikri Işık, birbirini etkileyen bu konulara 12 Eylül’de yapılacak anayasa değişikliği penceresinden de bakmak gerektiğini ifade etti. Işık, Türkiye’de söz konusu yatırım olunca yabancı sermayenin ülkede huzur ve güven aradığını aksi takdirde yatırım yapmadığını söyledi.

MUHALEFETİN İŞİ ÇOMAK SOKMAK

Kandıra Akçaova Köyü’nde akşam yemeğinde vatandaşlarla bir araya gelen Fikri Işık, köy kahvelerini dolaşıp 12 Eylül’de oylaması yapılacak anayasa paketinin içeriği konusunda bilgi verdi. Muhalefet liderlerini de topa tutan Işık, her türlü zorluğa karşı AK Parti Hükümetinin Türkiye tarihinde görülmemiş hizmetlere imza attığını, muhalefetin de bu hizmetlere çomak sokmaktan başka bir şey yapmadığını söyledi. Kendilerinin mecliste ‘Hayır’ vermediği oyu bunlar vatandaştan istemeye utanmıyorlar “dedi

HALKIMIZ İYİ OLANI HAKEDİYOR

Duble yollardan toplu konuta, sağlıktan sanayiye kadar her alanda halkın mutluluğu için büyük projeler gerçekleştirdiklerini aktaran Fikri Işık “Bunları yeterli görmüyoruz. Büyüme hızımız Avrupa ülkelerini dahi şaşırtacak düzeyde gerçekleşiyor. Halkımız en iyi olanı hak ediyor. Halkın desteği devam ettikçe biz Türkiye’de bugüne kadar yaptıklarımızdan daha fazlasını gerçekleştireceğiz. Kandıra’da Gıda OSB kurulacağı ve 10 bin gencin işsizlikten kurtulacağını vurgulayan Fikri Işık, istihdam alanlarının daha da çoğalması için yabancı sermayenin de yatırımına ihtiyaç olduğunu kaydetti.   ” dedi.

SİVİL ANAYASA İTİBAR KAZANDIRACAK

Hükümetin çalışmalarının daha kapsamlı olması için anayasanın mutlaka değişmesi gerektiğini dile getiren Fikri Işık şunları kaydetti: “Anayasa paketinin referandumdan geçeceğine inanıyoruz. Bu paketi referandumdan en yüksek oy oranıyla geçirmek, halkın demokrasiye olan desteğini göz önüne koyacaktır. Mevcut anayasa artık yerini sivil bir yeni anayasaya bırakmalıdır. Sivil anayasa ülkemize itibar ve güven kazandıracaktır. Küreselleşen dünyada artık herkes huzurlu yatırım ortamları arıyor. Darbelerle demokrasisi askıya alınan bir ülkeye hiç kimse yatırım yapmaz. Bu nedenle daha çok iş sahası için referandumda ‘Evet’ oyu kullanacağız.”