Işık “AK Parti teşkilat kültürü sağlamdır”

Eylül 2, 2010  

AK Parti Başiskele İlçe Danışma Meclis toplantısı Yeniköy kültür merkezinde yapıldı. Toplantınır araya gelmiş kadrosuyuz. Bizi kimse CHP ile karıştırmasın, bizi kimse MHP ile karıştırmasın. Bizi kimse kendisiyle karıştırmasın. Biz kendi sorunumuzu kendi içimizde çözmesini bilen bir kadroyuz. Burada teşkilatımız var. Bir uyarım var. Eğer iş yapıyor isek hata yapacağız. İş yapıp da hata yapmamak mümkün değildir. Hiç iş yapmazsak hata yapılmaz. Hata yapacağım diye iş yapmayan kadroları bu ülkemiz çok gördü. Biz hatalarımızı kendi içimizde çözmesini bilen bir teşkilatız. Hatalarımızı kendi içimizde konuşan teşkilatız. Bizim teşkilat kültürümüz sağlamdır.


 


AK Parti teşkilat kültürü sağlamdır, hele hele Kocaeli Teşkilatı’nın kültürü çok sağlamdır. Biz sadece neyi nerede konuşacağımıza dikkat edeceğiz. Burada aileler var. Aile sorunları sokak ortasında konuşuluyor mu? Aile içi mesele sokakta konuşulmaz. Siyasette problemler kendi içimizde çözülecek. Teşkilatımız bu konuda hassas olmalıdırlar” dedi.


 


Demokratik açılıma değinen Işık “Kronik sorumlar güçlü iktidarlar sayesinde çözülür. Bu millet günümüzü gün etsin diye yüzde 47 oy vermedi. Kronik problemleri siz çözeceksiniz diye bir görev vermiştir. 25 yıldır ülkemizde can alan bir sorun var. İsmine kürt sorunu deyin, terör sorunu diyen ne derseniz diyin bu ülkemizin bir sorunudur. Bu sorun çözülmelidir. Aklı başında kimse sorunun çözülmesine hayır demiyor. Ancak beslenenler çözülmesini istemiyorlar. Yeni şekillenen dünyada ülkemiz sahada yerini almalıdır. Bunun içinde sorununu çözecektir. Sorunun çözümü sırasında teşkilat mensuplarının başı öne eğilmeyecek.


 


T.C. terörist başıyla konuşmaz

 

Taviz vermiyoruz, evrensel insan hakları çerçevesinde olacak. Ülkemizin üniter yapısı tartışılmaz, bayrağımız tartışılmaz, resmi dilimiz Türkçedir asla tartışılmaz. Çocuğuna Kürtçe isim koymak istiyor olabilir. Vatana ihanetle suçlanıyoruz. Eğer bu sorunu çözmek istiyorsak vatan hainiyiz. Biri çıkıp diyor ki sorunu çözün ancak İmralı’da ki ile görüşün. T.C. terörist başıyla konuşmaz. CHP ise AK Parti bizi cennete götürüyor deseniz istemezler. Hukuk dışına çıkan tasfiye PKK’de tasfiye edilecektir” açıklamasında bulundu. AK Parti İl Başkanı Zeki Aygün’ün konuşması sonrasında toplantı basına kapalı olarak devam etti.