Işık ”Arıklar Göleti Projesi Tamamlandı”

Eylül 2, 2010  

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ilçelere yaptığı programlar kapsamında Kandıra’da çeşitli ziyaretlerde bulundu.  İlk olarak;  Ak Parti Kandıra ilçe teşkilatı ziyaret eden Işık daha sonra Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan ve Ak Parti İlçe Başkanı Erdinç Şentürk, İl genel meclisi üyesi Haluk Şen ile beraber Arıklar göletine geçti.


 


Işık ”Arıklar Göleti Projesi Tamamlandı”


 


Arıklar göleti ve sulama sistemlerini inceleyen Işık “Uzun süredir Arıklar göleti projesini takip ediyoruz. İlimizdeki ve Ankara’daki yetkililerle yakından takip ettiğimiz proje bu sene tamamlanarak hizmete girdi. İlk defa bu sene 14 köyde göletten sulama yapılıyor. Geçtiğimiz aylarda muhtarlarla yaptığımız toplantıdan sonra başlattığımız; Kandıra Belediyesi ve 14 köyün içinde olduğu su birliğini kurma çalışmaları sürüyor” dedi.

 


 


Seyitaliler Köyüne Ziyaret


 


Göletten sonra Seyitaliler köyüne giden Işık burada vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Projenin geliştirilmesi ile ilgili çeşitli öneriler sunan köy halkına Işık; konuları yetkililerle görüşeceğini söyledi. Arıklar göletinden sulama yapılan tarlalarda incelemeler yaptı. Tarlalarını sulayan çitçilerle de sohbet eden Işık’a çiftçiler sulu tarıma geçmekten dolayı duyduklar memnuniyeti ifade ettiler.

 


 


Namazgah Deresinde İnceleme


           


            Kandıra ilçe merkezinde Namazgah deresindeki çalışmaları da inceleyen Işık ”Namazgah’taki çalışmalar tamamlanınca,  Kandıra güzel bir dinlenme ve eğlenme alanına kavuşacak” dedi. Işık ayrıca ilçede Sosyal Güvenlik Kurumu binasının hazırlandığını yakında açılışın yapılacağını söyledi.

 

 


 


Ferizli Köyüne Ziyaret


 


Akşam Ferizli Köyüne giden Işık burada köy halkı ile yerel ve güncel konularda sohbet etti. Köy muhtarı Yüksel Özkan yaptığı konuşmada Arıklar göletinin tamamlanması ve Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarından dolayı Işık’a teşekkür ederken köyün eksiklerini de anlattı. Işık “Kandıra’da tarım OSB kurulması için çalışmalar devam ediyor. Köyde artık sulu tarım da mümkün. Sebzecilik yaparak yetişen ürünlerin İstanbul ‘a gönderilmesi için hep beraber gayret göstermeliyiz” dedi. Köylülerin gündemdeki konularla ilgili sorularını da yanıtlayan Işık program sonunda köyden ayrıldı.