Işık, Ayağının tozuyla Karamürsel’de

Eylül 2, 2010  

Ak Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık meclisin tatile girmesi sonrasında ayağının tozuyla Karamürsel’e gelerek ilçe yöneticileri ile birlikte bir dizi ziyarette bulundu. Karamürsel Öğretmen evi Çay bahçesinde partililer ile birlikte verilen kahvaltıya katılan milletvekili Fikri Işık, sırasıyla Karamürsel Kaymakamlığı, ilçede esnaf ziyareti, ardından Karamürsel’in yeni mahallesi olan Ereğli, Akçat ve Yalakdere’ye giderek incelemelerde bulundu. Ak parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık’ın Karamürsel’e yaptığı ziyarete ilçe başkanı Ahmet Türkel, Ak partili Karamürsel il genel meclisi üyeleri Abdullah Behçet Ersan, Mecit Erdoğan, Ak Partili Karamürsel Belediye meclisi üyeleri ile partililer katıldı.

 


 

Milletvekili Işık, Ak parti Karamürsel teşkilatının verdiği kahvaltı programına katılarak partililerle kısa da olsa sohbet etme imkanı buldu. Kahvaltı programı sonrasında beraberindeki Karamürsel ilçe yönetimi ile birlikte Karamürsel Kaymakamlığına geçen Ak Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, kaymakam Celil Ateşoğlu ile karşılıklı görüş alışverişinde bulundu. İlçe kaymakamı Ateşoğlu milletvekili Işık ve beraberindekileri makamında ağırladı. “Karamürsel’e geleli çok olmadı ama ilçeyi tanıdım artık. Karamürsel’deki arkadaşlarımızla beraber Karamürsel’in sorunlarını çözmek için çaba ortaya koyuyoruz” dedi. Milletvekili Fikri Işıkta konuşmasında, “Karamürsel il geneline bakıldığında en sakin en huzurlu ilçe olarak görülmekte” dedi. Ardından da yolunun üzerindeki esnafları da dolaşarak hem hayırlı işler diledi hem de sorunlarını dinledi. Daha sonra Ereğli mahallesine geçen milletvekili ve beraberindekiler burada da esnaf turu yaptılar. Ereğli mahallesi doğalgazı bağlantısının devlet yolunun alt kısmında kalan evlere ve iş yerlerine yapıldığını yolun üst kısmına da yapılmasını istediler.

 


 

Ardından Karapınar köyüne geçen ve burada köy kahvesinde vatandaşlarla konuşa milletvekili Işık halkın sorunlarını dinledi. Ak parti Karamürsel ilçeden de çok sayıda partilinin yakından takip ettiği ziyaret turuna milletvekili Işık daha sonra Akçat mahallesinde devam etti. Vatandaşlarla birebir görüşen Milletvekili Işık, halkın köy olması ile ilgili gelen soruları cevaplandırdı. Sonrasında da Yalakdere mahallesine geçen partililer ile milletvekili burada da yaptığı kahve ziyaretlerindEREKE’NİN GELECEĞİ


Hereke’nin kültürel ve ekonomik gelişiminin tartışıldığı arama konferanslarının birincisine Başkan Karaosmanoğlu ile milletvekili Işık’ın yanı sıra Kocaeli Valisi Gökhan Sözer ve Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan da katıldı. Toplantı, ev sahipliğini üstlenen KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu’nun hoş geldiniz konuşmasıyla başladı. Hereke’nin ekonomik ve kültürel gelişimini sağlamayı amaçlayan bu konferansların fikir babasının milletvekili Fikri Işık olduğunu ifade eden Rektör Komsuoğlu, verdikleri destek nedeniyle Vali Sözer ile başkanlar Karaosmanoğlu ve Pehlivan’a teşekkür etti.


 KOMSUOĞLU “HEREKE’NİN ÖNEMİNİ ANLATMALIYIZ”


17 Ağustos depreminin ardından üniversite olarak Hereke’ye taşındıklarının, bu nedenle beldenin KOÜ için büyük önem taşıdığını dile getiren Rektör Komsuoğlu, şunları söyledi; ‘’Hereke bu haliyle bir milli servet kaybıdır. Hereke’nin ne kadar önemli olduğunu herkese anlatmalıyız, Hereke’yi turizme açmalıyız. Hereke’de bir tekstil müzesi kurulmasının arzu ediyoruz.’’ Körfez Belediye Başkanı Pehlivan da, amaçlarının Hereke’yi sadece Türkiye’de değil, uluslar arası arenada bir marka haline getirmek olduğunu söyledi.

 

HEREKE’NİN DAĞLARINA DOĞALGAZ GÖTÜRDÜK


Toplantıda söz alan Başkan Karaosmanoğlu, ‘’Burada büyük bir tarihi miras var. Mavi güzellikleriyle deniz burada. Geçmişi çok eskilere dayanan sanayi burada. Hereke’nin ekonomik ve kültürel alanda gelişimi için Büyükşehir olarak, her türlü desteği vermeye hazırız. Hereke’nin dağlarına bile doğalgaz götürdük, alt yapısını yaptık. Hereke’ye arıtma tesisi de yapacağız. Hereke, Kocaeli’de en güzel hizmet verdiğimiz beldelerden biridir’’ açıklamasını yaptı.

 


 HEREKE GİZLİ BİR AHAZİNEDİR


Hereke’nin gelişimi ve değişimi için büyük bir çaba harcayan, arama konferanslarının da mimarı olan AK Parti Kocaeli Milletvekili Işık, konferansın teknik bir çalışma olduğunu söyleyerek, konuşmasına başladı. ‘’Hereke, gizli bir hazinedir’’ diyen Işık, sözlerine şöyle devam etti; ‘’Biz Hereke olarak bile, üzerinde bulunduğumuz bu hazinenin farkında değiliz. Şimdi bu hazinenin ortaya çıkması için emek verenlere, teşekkür ediyoruz. Yaptığımız çalışmalarla çok iyi tanımlanmış bir konsepti, Hereke konseptini ortaya çıkarıyoruz. Sanayi Bakanımız, Kültür Bakanımız ve Meclis Başkanımız’la Hereke’yi görüştüm. Ortaya çıkacak Hereke konseptini hayata geçirmek için, onlarda çok hevesli.’’

 


 BU TOPLANTI KİLOMETRE TAŞIDIR


Yapılan bu toplantının Hereke’nin geleceğini şekillendirmesi açısından çok önemli olduğuna dikkat çeken milletvekili Fikri Işık, ‘’Bu toplantı Hereke’nin geleceği açısından kilometre taşıdır. Bu işi başından bu yana sahiplenen Valimiz Sözer’e belediye başkanlarımız Karaosmanoğlu ile Pehlivan’a,  bizleri teşvik ederek, cesaretlendiren Rektör Komsuoğlu ile akademik destek veren üniversitemize teşekkür ediyorum’’ şeklinde konuştu.

 


 

VALİ: HEREKE’YE SAHİP ÇIKIYORUZ


Vali Sözer’in, ‘’Kocaeli çok önemli güzellikleri ve avantajları olan bir kent. Bu anlamda Hereke de, başta gelen beldelerimizden biridir. Hereke; tarihi, coğrafyası ve ürünleriyle ön plana çıkmaktadır. Bu çalışmalar, Hereke’nin adına, Hereke halısına ve Hereke ipeğine sahip çıkmak amacıyla yapılıyor’’ demesinin ardından, toplantı teknik konuların ele alınmasıyla devam etti.