IŞIK, BAKANLIK UZMAN YARDIMCILARIYLA BULUŞTU

Şubat 11, 2014  

IMG_5401IMG_5404

IMG_5399

 

Işık: “Genç, Dinamik Beyinler Bakanlıkta inisiyatif almalı”

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, bakanlıkta görevli  Uzman Yardımcılarıyla toplantı yaptı.

Bakanlık konferans salonundaki toplantıda konuşan Bakan Işık, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın öneminden söz etti. Etkinlik, kapasite ve yenilikçilik penceresinden bakıldığında hükümetteki en önemli bakanlıklardan birisinin Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olduğunu aktaran Işık, genç çalışanlardan dış dünyayı çok iyi takip etmelerini, yeni üretim şekillerini araştırmalarını istedi.

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın kurumsal yapılanmasıyla kariyer sistematiğini yerleştirmeyi hedeflediğini belirten Fikri Işık, uzman yardımcılarının bakanlıktaki genç, dinamik beyinler olduğunu söyledi, “inisiyatif alın” çağrısı yaptı.

Kamunun özel sektörün sürükleyeni olması gerektiğinin altını çizen Bakan Işık, klasik devlet anlayışından sıyrılarak, Türkiye Cumhuriyeti için herkesin var gücüyle çalışması arzusunda olduklarını vurguladı.

“Milleti efendi” gören anlayışla çalışılması talebinde bulunan Işık,  genç uzman yardımcılarının vicdan mekanizmalarını  kurmasını ve işletmesini tavsiye etti.