IŞIK BAŞİSKELE İLÇESİNDE

Eylül 2, 2010  

Kocaeli Milletvekili Fikri Işık Ege Bölgesindeki teşkilat çalışmalarından döner dönmez ilimizdeki programlarına başladı. Bu kapsamda  yeni kurulan Başiskele ilçesine giden Işık çeşitli ziyaret ve incelemelerde bulundu. Başiskele ziyaretinde Işık’a yeni atanan Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Ustaoğlu ve İl Yönetim kurulu üyesi Rıfat Usta eşlik etti.


 


Işık “İlimizi İyi Bilen Bir Kaymakam Başiskele İçin Büyük Şans”


 


Başiskele programında  ilk olarak görevine  yeni atanan Kaymakam Selami Aydın’ı ziyaret eden Işık yeni Kaymakam’a  görevinde başarılar diledi. Karşıyaka Belediye Başkanı Mustafa Çakır’ın da katıldığı ziyaret sırasında öncelikle yeni kurulan Başiskele ilçesinin kurumlarının ne aşamada hizmete hazır olduğunu soran Işık’a Kaymakam Selami Aydın nüfus ve tapu müdürlükleri hariç tüm birimlerin hizmete girdiğini söyledi. Nüfus ve tapu müdürlüklerinin de fiziksel olarak hazır olduğunu yakında hizmete gireceğini söyleyen Kaymakam Aydın müdürlüklerin tamamen hizmete hazır olmasıyla vatandaşların daha rahat hizmet alacağını söyledi. Bunu üzerine Işık Başiskele’nin ilk Kaymakamının ilimizde 3 yıldır görev yapan bir bürokratın olmasının büyük bir avantaj olduğunu söyledi.

 


 


Işık”Nüfus Müdürlükleri Konusunda Genel Müdür İle Görüştüm”


 


Milletvekili Işık özellikle merkezdeki nüfus müdürlüğündeki yoğunluğu yerinde incelediğini ve konu ile ilgili Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürüyle görüştüğünü söyledi. Genel müdürlüğün işi hızlandırmak için yoğun çaba sarfettiğini,  Kartepe ve Çayırova ilçelerinde  müdürlüklerin çalışmaya başladığını söyledi. Diğer ilçelerde de programların kurulmaya başladığını ve yakında hizmete gireceklerini söyledi.

 

 


 


Işık ”Yeniköy’deki Çalışmalar Çok Güzel”                                                        


 


Kaymakamlık ziyareti sonrası  İlçe başkanı Mehmet Ustaoğlu ile beraber Yeniköy’e giden Işık burada Yeniköy Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz ile beraber ilçedeki çalışmaları gezdi. Özellikle Bahçecik ile Yeniköy’ü birbirine bağlayan ve Yeniköy Belediyesinin kendi imkanlarıyla yaptırdığı  bulvarı inceleyen Işık bu yolun bölgedeki halkı ulaşım açısından çok rahatlatacağını söyleyerek  çalışmaları için belediye başkanı Hüseyin Ayaz’a teşekkür etti.

 


 


Yuvacık’ta Vatandaşlarla Sohbet


 


Yeniköy’cilik hizmeti noktasında önemli adımların atıldığını belirten başkan Kahraman, altyapının ardından üst yapı çalışmalarımız birçok mahallelerimizde devam ediyor. Dilovası’nın çehresi çok değişecek. Bunun için Büyükşehir belediyesinin büyük desteğini görüyoruz dedi.


Dilovası’nda geri kalmışlığın ortadan kaldırılacağını söyleyen milletvekili Fikri Işık, sanayi bölgesi Dilovası’nda tüm sorunlar giderilerek yaşanır bir kent haline gelecektir dedi.

 


 


EMNİYETE İLK ZİYARET


 


Dilovası’nın asayiş ve güvenliği konusunda bilgiler almak için ilçe emniyet müdürlüğünü ziyaret eden Fikri Işık, emniyet müdür yardımcısı Özkan Akın’dan bilgiler aldı. İlk kez ilçe emniyetine ziyarette bulunan milletvekili Fikri Işık, bölgede polisimizin kadrosu arttırılacak. Önümüzdeki günlerde ülke genelinde 40.000 emniyet personelimiz kadroya girecek. Kocaeli’ne gelen her 100 personelden 70’i Gebze’ye gönderiliyor. Bu nokta da hiçbir sıkıntı yok dedi. Araç ve gereç konusunda da eksikliklerin giderileceğini belirten Işık, Komiser Özkan Akın ile birlikte yeni emniyet müdürlüğü binasın da incelemelerde bulundu.


Dilovası emniyet müdürlüğünde 4 ekip otosunun bulunduğunu belirten Özkan Akın, araç sayısının yetersiz olduğunu ancak şu aşamada önemli sıkıntının olmadığını söyledi. Buna karşılık Işık, kısa bir süre içinde bölgeye 3 yeni aracın geleceğini hatırlattı.


AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, yaptığı ziyaretlerin sonunda Dilovası’nın imajının değişeceğini ve yeni ilçe olan Dilovası’nda tüm eksikliklerin kısa sürede giderileceğini söyledi.

 


 


ÇÖPLÜKTE İNCELEME


 


Dilovası çöplüğünün sürekli koku saçtığını ve bundan da büyük rahatsızlık yaşandığını öğrenen AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, çöplük alanında incelemelerde bulunarak, İZAYDAŞ Dilovası yetkili sorumlusu Zafer Yılmaz’dan bilgi aldı.


Çöplüğün bölgeye sürekli koku saçtığı yönündeki şikayetleri dile getiren Işık, koku konusunda mutlaka hassas olunması gerektiğini belirterek, bu konuda ne gerekiyorsa yapılmasını istedi.


Buna karşılık çalışmalar ve koku hakkında bilgiler veren İZAYDAŞ bölge sorumlusu Zafer Yılmaz, çöp detone alanının sürekli olarak ilaçlandığını belirterek, alana basınçlı esans kokusu saçan bir aletin yerleştirildiğini ve bu anlamda rüzgarla birlikte çöp kokularının bastırılarak hafifletildiğini söyledi. Işık inceleme sonunda konuyu yakından takip edeceğini söyledi.

 


 


TADİLATI İNCELEDİ


 


Işık çöp tesisi sonrasında tadilat halindeki Ak Parti Dilovası İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. İlçe  BaşkanıYıldırım’a bir takım önerilerde bulundu.


 


DERE ISLAHI VE ÜSTYAPI ÇALIŞMALARINI GEZDİ


 


Program kapsamında Dilovası’nda Büyükşehir Belediyesinin yaptığı Eynerce dere ıslahı çalışmalarını inceleyen Işık konu hakkında İSU yetkililerinden bilgi aldı. Daha sonra İlçenin merkezinde yine Büyükşehir Belediyesinin yürüttüğü üstyapı çalışmalarını gezen Işık burada yapılan çalışmanın İzmit merkez kadar kaliteli olmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.

 


 


ARITMA TESİSİ


 


Daha sonra geçtiğimiz dönem Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe tarafından temeli atılan fakat arazideki problemler nedeniyle inşaatı duran  arıtma tesisine giden Işık İnşaat Teknikeri Göksel Büyükmühendis’ten bilgi aldı. Işık bu tesisin bitmesiyle Dilovası’ndaki tüm sanayi ve evsel atıkların arıtılacağını  ve Dilovası’nın daha temiz bir yer haline geleceğini söyledi.

 


 

 


SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINI ZİYARET ETTİ


 


Işık Dilovası programına gece de devam ederek önce Gümüşhane Sarışeyh Köyü Derneğini ardından Diliskelesi mahallesindeki Kars-Ardahan-Iğdır Derneğini ziyaret ederek vatandaşlarla sohbet etti.