Işık, bu sefer Rahmiyeliler ’den ”Evet” istedi

Eylül 3, 2010  

AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, 12 Eylül de yapılacak olan Anayasa Değişikliği Paketi referandumuna “Evet” çıkması için gece gündüz çalışıyor. Işık, son olarak geçtiğimiz gün Suadiye de düzenlenen İftar yemeğine programının ardından Rahmiye’ye geçerek buradaki vatandaşlara referandum için “Evet” oyu istedi.

KARABALIK EŞLİK ETTİ

Suadiye’den Rahmiye’ye geçen Fikri Işık’a Kartepe Belediye başkanı Şükrü Karabalık, İlçe başkanı Hasan Kandaz ve mahalle muhtarı İrfan Erçelik eşlik etti.Rahmiye esnafını gezen, kahvehanelerde vatandaşlarla sohbet eden Işık; “ Hedefimiz Türkiye’yi dünyada ilk 10 ekonomi arasına sokmak olacaktır. İşte bu referandum oylaması ülkemiz için bu nedenlerden dolayı önemlidir. Güçlü sivil bir Anayasa güçlü ve istikrarlı bir devlet demektir.”

“EVET” İÇİN 40 NEDEN SAYABİLİRİZ

Anayasa değişikliği ile bireysel hakların gelişeceğine değinen Fikri Işık “Pakete “Evet” demek için 40’dan fazla neden sayabiliriz. Ama “Hayır” demek için 4 neden dahi sayamayız. Muhalefet şimdiye kadar da zaten elle tutulur bir “Hayır” nedeni bulamadı. Hayır demelerinin tek nedeni bu paketi AK Parti’nin meclise getirmesi. Bu paket AK Parti ile alakalı bir şey değildir. Bu paket Türkiye’nin geleceği ile ilgili bir çalışma. Anayasa kalıcıdır, iktidar geçicidir. Bu paket referandumdan geçerse Türkiye’nin önü açılır. Büyümesi hızlanır, dünyadaki itibarı artar” dedi.