IŞIK ”ÇAYIROVA TOPLUM SAĞLIĞI MERKEZİ EYLÜL HİZMETE GİRECEK”

Ağustos 12, 2012  

AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş’ı makamında ziyaret etti. Başkanlık makamında gerçekleşen ziyarette Çayırova ilçesinde yapılan çalışmaları değerlendiren Işık, Aile Toplum Sağlığı Merkezi’nin müjdesini verdi. Sağlık, eğitim, spor ve çeşitli yatırımlar hakkında yapılanları ve yapılacakları konuşmasında belirten Işık, Çayırova’nın günden güne gelişmeye devam ettiğini söyledi.

Işık’tan Çayırova Değerlendirmesi

AK Parti Çayırova İlçe Başkanı Nazmi Özmen’in ve belediye meclis üyesi Orhan Keskin’inde hazır bulunduğu ziyarette Çayırova’nın değiştiğini, geliştiğini ve çok önemli yatırımların ilçeye kazandırıldığını vurgulayan AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Aile Toplum Sağlığı Merkezi’nin Çayırova’da sağlık sorunlarına çözüm üreteceğini söyledi. Çayırova’nın sağlık açısından daha gelişmiş bir ilçe olacağını vurgulayan Işık, “Şu anda Aile Toplum Sağlığı Merkezinin inşaatı bitti. İç tefrişatı yapılıyor. Burası Fatih Devlet Hastane’mizle entegre çalışacak ve Çayırova halkına hizmet verecektir. Merkezde 10 ayrı uzmanlık dalında Çayırovalılara sağlık hizmeti verilecek” dedi.

1000 Kişilik Spor Salonu İnşaatı Başladı

Işık ayrıca” Çayırova ilçemizde uzun zamandır takip ettiğimiz kapalı spor salonumuzun çalışmaları başladı. 1000 kişi kapasiteli olacak spor salonunda basketbol, voleybol, hentbol ve diğer salon sporlarına uygun bir şekilde inşa edilecek tesiste, 2 tane antrenman sahası bulunacak” dedi.

Eğitimde Büyüyen Çayırova

“Eğitim çalışmaları kapsamında Çayırova’mızda yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Geçtiğimiz yıllarda Kocaeli’nin eğitim açısından en sorunlu ilçesi olan Çayırova, şimdi o sorunlardan arındırıldı ve büyük bir kısmı geride kaldı. İlçemizde şu anda devam eden ve planlanan 5 tane okulumuz var. Bu okullarımızdan birisi TOBB’un yapacağı Anadolu İmam Hatip Lisesi, bir tanesi belediyemizin ihale aşamasına getirdiği Yenimahalle İlköğretim Okulu ve hemen arkasından Çayırova İlköğretim Okulu ilçemize kazandırılacak. Bunların yanı sıra TOKİ ve Milli Eğitim aracılığı ile yapılan ve yapılacak okullarımız var. Bu yapılacak okullarımızın tamamlanması ile Çayırova ilçemiz Kocaeli’de eğitim açısından altyapısı en güçlü ilçelerden birisi haline gelecektir.”

Ulaşımda Yeni Yatırımlar

“Ulaşım noktasında yoğun bir çalışma var. Bu alandaki gayretimiz otobandan sanayi bölgelerine direk bir çıkış vererek, Çayırova ilçemizin iç trafiğini rahatlatmaktır. Gerek Çayırova Belediyemiz, gerek Büyükşehir Belediyemiz, özel idaremiz ve hükümetimiz Çayırova ilçemizin çok daha ileriye gitmesi ve gelişmesi için çalışarak, 4 koldan elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu gayretlerin meyveye dönmüş olmasını görmekte ayrıca bizleri mutlu ediyor” dedi. Çayırova ile ilgili yaptığı önemli açıklamalarını şu sözlerle sürdüren Işık, “Çayırova’mız değişiyor. Eğitim, sağlık, altyapı, ulaşım, üstyapı ve daha birçok alanda yeni yatırımlarla büyüyen ve gelişen bir ilçe oluyor. Bu çalışmalarda bizleri asla utandırmayan ve çalışmalarında ki gayretini, heyecanını asla kaybetmeyen belediye başkanımız Ziyaettin Akbaş’a da teşekkür ediyorum” dedi.

Adım Adım, Hedefe
Ziyaretleri ile kendilerini onurlandıran AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık’a teşekkürlerini sunan Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, Çayırova’nın yapılan yatırımlarla büyüdüğünün altını çizdi. Her alanda ciddi çalışmalar yaptıklarını ifade eden başkan Akbaş, hedeflere adım adım ulaştıklarını ve ilçenin kabuk değiştirdiğini belirtti. Eğitimde, sağlıkta, ulaşımda, altyapı ve üstyapıda, çevrede, sosyal alanlarda yeni bir Çayırova’nın izlerinin olduğunu ifade eden Akbaş, bu çalışmalarda Çayırova halkının da büyük bir emeği ve gayreti olduğunu, yapılan çalışmalarla büyüyen bir ilçe olduklarını söyledi.