Işık, Darıca da AK Partiye üye olan 50 kişiye rozet taktı

Nisan 26, 2011  

AK Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Fikri Işık Darıca da AK Parti’ye aralarında eski CHP üyelerinin de bulunduğu 50 kişiye AK Parti rozeti taktı. Darıca Osmangazi mahallesinde parti teşkilatının düzenlediği programa katılan Fikri Işık, vatandaşlarla uzun süre sohbet ederek sorunları hakkında bilgi aldı. Toplantı da AK Parti Darıca İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık Fikri Işık’a parti çalışmaları hakkında bilgi verdi.

SEYHAN “TÜEKİYE HER GEÇEN YIL BÜYÜYOR”

Fikri Işık ile birlikte Darıca da ki programa AK Parti Kocaeli Milletvekili Adayı Serkan Seyhan da katıldı. Seyhan, Türkiye’nin AK Parti iktidarı ile büyüdüğüne dikkat çekerek “ Önceki dönemlerde yardım alan ülkemiz; şimdi ise dünyanın dört bir yanındaki ülkelere yardım eder hale gelmiştir. İşte buda ülkemiz ekonomisinin nereden nereye geldiğinin bir göstergesidir ” şeklinde konuştu. Seyhan’ın ardından Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ise “ ilçemizde doğalgaz ve asfalt çalışmaları devam etmektedir. Ayrıca sahil düzenleme çalışmalarımız hızla sürüyor, inşallah bu yaz çok farklı bir Darıca sahiliyle halkımız kucaklaşacaktır ” dedi.

2012 DE DARICA’YA 10 OKUL

Fikri Işık, göreve geldiklerinden bu güne kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Işık konuşmasında, Darıca’nın bir sanayi bölgesi olarak değil; eğitimin ve sağlığın merkezi olarak görülmesinin önemini vurgu yaparak  “ Sadece bir ilçede yani Darıca’da, göreve geldiğimizden beri 11 tane okul inşaatını bitirmiş ve eğitim öğretime açmışız. Ayrıca 2012 yılı içerisine de tam 10 tane okulun projesini sokturmayı başarmışsak bu bir tesadüf değildir, başarının, azmin ve birlikte hareket etmesinin bir ürünüdür. Cumhuriyet tarihinde böyle bir yatırım görülmemiştir. Bir ilçeye 11 okulu bitireceksiniz ayrıca 10 tanesini de bir sonraki yılın yatırım planına koyduracaksınız. Bizim farkımız iş yapmak; diğerlerinin ki laf yapmak ” şeklinde konuştu.

ESKİ CHP’Lİ AK PARTİLİ OLDU

Programın soru cevap bölümünde, vatandaşların soruları alınıp tek tek cevaplandırıldı.  Programın sonunda yaklaşık 50 kişilik grup AK Partiye geçerek üye oldular. Aralarında eski CHP’lilerin de olduğu rozet takma töreninde, mahalle sakinlerinden emekli Süleyman Karataş; kendisinin eski CHP’li olduğunu ancak bundan sonra AK Partiye geçtiğini ve AK Parti için çalışacağını söyledi.

Programa AK Parti İl başkan yardımcısı Orhan Pala, İlçe başkanı Muzaffer Bıyık, ilçe kadın kolları başkanı Aysel Özlü, ilçe SKM başkanı Orhan Kızkun, belediye başkanı Şükrü Karabacak ve partililer katıldı.