Işık, Derince’de Kocaeli Yörükleri Yardımlaşma ve Kültür Derneği’ne ziyarette bulundu

Eylül 2, 2010  

AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri IŞIK, Derince İlçe Başkanı Mehmet ERYÜREK’in davetlisi olarak iftar yemeğini Derince’de, vatandaşa konuk olarak yedi.


     Derince Çınarlı Mahallesinde isimleri daha önceden İlçe Yönetimi tarafından belirlenmiş olan yoksul ailelerle beraber oruçlarını açan Fikri Işık; “Teşkilatımızın organize ettiği bu tür iftarlara katılım sağlamak ve arkadaşlarımızla bir arada olmak bizi çok mutlu ediyor.Bizlere oy veren ya da vermeyen vatandaşlarımızla beraber olmak bizleri fazlasıyla memnun etmektedir”dedi.

 


 

     İftar programından sonra Işık ve Eryürek, Fatih Mahallesinde bulunan Kocaeli Yörükleri Yardımlaşma ve Kültür Derneği’ne ziyarette bulundu. Dernek Başkanı Mahmut Budak; Sayın Fikri Işık ve AK Parti Teşkilat üyeleri, Söğüt şenliklerinde kendilerini yalnız bırakmadıklarını ve bu ziyaretlerinden dolayı duydukları memnuniyeti ifade ettiklerini belirtti.


     Fikri Işık ise; “Bizden önceki siyaset anlayışında, sadece seçim öncesi vatandaşa ziyaret yapmanın kalıplaştığını halbuki bizim siyaset anlayışımız da AK Parti teşkilatlarının bu görüşü yıkmaya çalıştıklarını ve bunu da büyük ölçüde yerine getirdiklerini belirterek,

bizler vatandaşlarımızı sadece seçim zamanında hatırlamayacağımızın sözünü seçim arifelerinde zaten söylemiştik. Sadece bu sözümüzü tutuyoruz. Ama bu demek değil ki bundan sonra buralara uğramayacağız. Biz her zaman buradayız ve yanınızdayız”dedi.


 

    

 

Ziyaret esnasında vatandaşlardan soru sormalarını isteyen Işık; Derince’deki sıkıntılar ve çözüm noktasında yapılabilecekler, Derince Limanının özelleştirilmesi, Ekonomi,Sağlık ve en önemlisi ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Fatih Mahallesinin asfaltlanması için gönderdiği asfaltın Derince Belediyesi tarafından başka mahallede kullanılması ile başlayan asfalt sıkıntısının İlçe Başkanı Mehmet Eryürek’in araya girmesi ile Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’ndan asfalt sözünü alması ile çözdüler.

 

25.09.2007