Işık, Derince’li Kamyon Şöförleri ile kahvaltıda buluştu.

Mayıs 16, 2011  

IŞIK seçim çalışmalarına Derince’de devam etti. Işık, Nakliyeciler ve Motorlu Taşıtlar Kooperatif Başkanları Abdullah İPEK, Necmi ATA,  Süleyman ÖZTÜRK ve çok sayıda kooperatif üyeleriyle sabah kahvaltısında buluştu.


Derince Limanı S.S. Kocaeli Derince Nakliyeciler ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi binasında düzenlenen kahvaltılı programda Milletvekili Fikri IŞIK “nakliyeci kardeşlerimizin çektiği sıkıntıların farkındayız. Türkiye’de en önemli meslek kollarından bir tanesidir kamyonculuk mesleği, uykusuz kalır, iş şartları zordur. Ancak AK Parti hükümeti olarak bir nebze olsun sizlerin çalışma şartlarınızı iyileştirmeye çalıştık” diyerek konuşmasına başladı.

Türkiye’yi Bölünmüş Yollarla Sardık

Milletvekili IŞIK sözlerine şöyle devam etti; “Karayollarımız bir muammaydı. Rahmetli ÖZAL, İstanbul – Ankara arasındaki otoyolu yaptı, daha sonra Türkiye bu otoyol ile kaldı. AK Parti hükümeti iktidara geldiğinde Cumhuriyet’in ilanından 2002’ye kadar yapılan bölünmüş yol miktarı 6 bin kilometre iken AK Parti olarak 2002’den 2011’e kadar 13 bin 500 kilometre bölünmüş yol yaptık. 80 yılda yapılan yolun, 2,5 kat fazlasını 8,5 yılda yaptık. 2002’ye kadar bölünmüş yolla birbirine bağlanan yalnızca 6 şehir varken bu sayıyı 74’e çıkardık ve Türkiye’yi bölünmüş yollarla sardık. Yaptığımız bölünmüş yollar sayesinde yıllık seyahat süresini 155 milyon saat kısalttık. 658 milyon litre yakıt tasarrufu sağladık. Bu sayede ekonomimiz de 7 milyar tasarruf etti. Bölünmüş yollar can güvenliğini de artırdı. 2003-2011 arasında yol kusurlarını azaltmak için 40 milyar TL’lik yatırım yaptık. Neticede ölümlü kaza oranı yarı yarıya azaldı. Böylece ekonomiye 2 milyar TL’den fazla katkı sağladık.

Derince Limanı Konteynır Limanı Haline Getirilecek

Derince Limanının özelleştirilme işleminin yapıldığını fakat Danıştay tarafından iptal edildiğini kaydeden AK Parti Kocaeli Milletvekili ve Adayı Fikri Işık, “Bizlerde Sayın Bakanımız Nihat ERGÜN ile birlikte yapılan çalışmalar neticesinde Derince Limanının işlem hacmini arttırmak için Konteynır Limanı yapılması için karar aldık ve çalışmalar başlatıldı. İhalesi yapılırken de Derince Otoyol bağlantısı yapılarak Derince Limanı konteynır limanı haline getirilecektir” dedi.

Taşıyıcılar Kooperatifi ziyaretinde AK Parti Milletvekili Adayı Fikri IŞIK ’a AK Parti İl Başkan Yardımcısı Hasan AYAZ, Derince İlçe Başkanı Mehmet ERYÜREK, Derince Belediye Başkanı Dr. Aziz ALEMDAR ve partililer eşlik etti.