Işık Dilovası Danışma Meclisi Toplantısına Katıldı

Eylül 2, 2010  

AK Parti Dilovası ilçe teşkilatının yüzünün akıyla çıktığı birinci danışma meclisi toplantısına AK Parti Kocaeli İl Başkanı Zeki Aygün, Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, İl Genel Meclis Başkanı Ali Ayaz, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Çayırova Belediye Başkanı Ziyaettin Akbaş, Dilovası Belediye Başkanı Cemil Yaman, Dilovası İlçe Başkanı İlhan Yıldırım, Gebze İlçe Başkanı Yılmaz Bayram, Darıca İlçe Başkanı Tuncay Kaya, Çayırova İlçe Başkanı Nazmi Özmen, İl Genel Meclis Üyesi Haluk Sekban, Sebahattin Malkoç,Hacı Kocabay, Selahattin Doğu, Halis Öz,  İl yönetim kurulu üyesi Ali İhsan Adıgüzel, İsmail Demir,İlçelerden yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili

katıldı.

 2011 HEDEFİ % 70 OYDanışma meclisinin açılış konuşmasını yapan AK Parti Dilovası ilçe başkanı İlhan Yıldırım, teşkilat olarak birlik ve beraberlik içinde çalışmaların devam ettiğini söyledi. Demokratik açılıma da değinen İlhan Yıldırım, hükümetin bu konuda büyük bir adım attığını belirterek, bu sürece destek verilmesi gerektiğini, asırlardır bir arada yaşadıklarını, açılımı en iyi şekilde anlatmak için teşkilatların seferber olması gerektiğini kaydetti.Zaferle çıktıkları 29 Mart seçimlerinde geçerli oyların % 43’ünü,  Büyükşehir oylarının %52’sini, il genel meclis üyesinin tamamını ve 15 belediye meclis üyesinin 11’ni kazandıklarını dile getiren Yıldırım,  2011 seçimlerin hayati önem taşıdığını belirterek, hedeflerinin Dilovası’nda 2007 seçimlerinde aldıkları %70 oyu aşmak ve  Koceli’nde 11 milletvekillerinin en az 9’unu kazanmak olduğunu sözlerine ekledi.

 BİZİ MAHÇUP ETMEDİNİZ Yoğun programları nedeniyle toplantıya katılamayan milletvekillerini selamını getirdiğini söyleyerek konuşmasına başlayan AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık , Dilovası’na önem verdiklerini, ilk olarak Büyükşehir sınırları içine alınan Dilovası’nı ilçe yaptıklarını söyledi.Yaptıkları bu iki hizmete halkın  en iyi şekilde cevap verdiğini ifade eden Fikri Işık,” Seçimlerde bizi mahcup etmediniz. Dilovası’nı biz başkan ele aldık.Yeni ilçeler arasında ilk zirveyi Dilovası’nda yaptık. Eğitim, sağlık, ulaşım ve diğer sorunları ele aldık” diye konuştuKONUŞTUKLARININIZA DİKKAT EDİNAK Parti’nin güçlü bir teşkilat yapısı olduğuna dikkat çeken Fikri Işık teşkilat yöneticileri de uyarmayı ihmal etmedi. Fikri Işık şunları söyledi,” nerede, Ne zaman ne konuşacağınıza dikkat edin. Aile içi sorunlar sokakta konuşulmaz. Bunlar sıkıntı yaratır. Sorunlar aile içinde konuşulur.” Işık, demokratik açılıma da değinerek, bu sorunun 25 yıldır kanayan yara olduğunu ve çözmeye kararlı olduklarını, 1000 yıllık kardeşliği bozmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini sözlerine ekledi.