IŞIK DİLOVASI İLÇE KONGRESİNE KATILDI

Eylül 2, 2010  

AK Parti Dilovası ilçe teşkilatının birinci olağan genel kurulu cumartesi günü yapıldı. Tavşancıl belediyesi düğün salonunda yapılan kongrede mevcut başkan İlhan Yıldırım ile Halil Aydemir’in listeleri yarıştı. Kongre’de İlhan Yıldırım yeniden başkan oldu.


Tavşancıl Belediyesi Düğün salonunda yapılan kongreye Kocaeli Milletvekilleri Fikri Işık ve Eyüp Ayar ile Yalova Milletvekili İlhan Evcil, AK Parti İl Başkanı Zeki Aygün, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Kadın Kolları Başkanı Oya Tunçel, Dilovası belediye başkanı Cemil Yaman, Çayırova belediye başkanı Ziyaettin Akbaş, Gebez İlçe Başkanı Yılmaz Bayram, eski ilçe başkanı M. Ali Okur, İl gençlek kolları başkanı Yasin Özlü, çok sayıda ilçe başkanı ve partili katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunması ile başlayan kongrede divan başkanlığını Yalova Milletvekili İlhan Evcil, divan üyeliklerini ise İl başkan yardımcısı Ekrem Özenir, İl yönetim kurulu üyesi Metin Aktürk, İl Kadın kolları başkanı Oya Tunçel ve İl Gençlik kolları başkan yardımcısı Fatih Karadayı yaptı. Kongrenin açılış konuşmasını yapan mevcut ilçe başkanı İlhan Yıldırım, bugüne kadar tüm partililerle el ele vererek verilen tüm görevleri en iyi şekilde yaptıklarını söyledi. 29 Mart seçimlerinde AK Parti’nin Dilovası’nda en yüksek oyu aldığını söyleyen Yıldırım, “Dilovası’nda yıkılamaz denilen tabuları yıktık, aşılamaz denilen engelleri aştık” dedi.


Dilovası belediye başkanı Cemil Yaman ise, Dilovası’nın Türkiye’nin en şirin ilçelerinden biri olduğuna dikkat çekti. Dilovası kongresinin tüm Kocaeli’ye model olacağını düşündüğünü söyleyen Yaman, iki adayın yan yana oturmasının rda bunun bir göstergesi olduğuna dikkat çekti.


FIRSATLAR İYİ DEĞERLENDİRİLMELİ!
Kocaeli Büyükşehir belediye başkanı İbrahim Kaarosmanoğlu da, AK Parit iktidarının 7 yıldır genelde ve yerelde önemli başarılara imza attığını söyledi. Kocaeli’de de büyük yatırımlar yaptıklarını ifade eden Karosmanoğlu, “Halkımızın bizden memnun olduğunu görüyoruz. Bunu nereden anlıyoruz, elbette halkımızın verdiği karneden. Bugüne kadar bize gönlünü ve oyunu verenlerin başına yere eğdirmedik.” Diye konuştu. Karaosmanoğlu, fırsatların halk için çok iyi değerlendirilmesi gerektiğine de dikkat çekerek, “Delege oy verecek biz de saygı göstereceğiz” diye konuştu. ,

 

DİLOVASI ÜZERİNE DÜŞENİ YAPTI!
AK Parti Kocaeli milletvekilleri Eyüp Ayar ise Dilovası’nın Türkiye’nin önemli bölgelerinden biri olduğuna dikkat çekti. Gerek yerleşim alanlarında, gerekse sanayide çok büyük bir çarpık yapılaşma olduğuna dikkat çeken Ayar, “AK Parti iktidarı ile birlikte Dilovası’nı yeniden ele aldık. Dilovası’nın yaşanabilir bir yer olması için önemli adımlar attık. Bunun ilk adımı da ilçe yapılmasıdır. Dilovası halkı seçimlerde üzerine düşeni yaptı. Şimdi sıra bize geldi, Dilovası’na hak ettiği hizmetleri vereceğiz” dedi.
Ayar, “Dilovası’ndan Türkiye’ye büyük bir mesaj vereceğiz ve geçmişten gelen o etnik kavgalar da artık son bulacak. Dilovası’nda artık her yönüyle beyaz bir sayfa açılacak. Türküyle Kürdüyle el ele verip Dilovası’nda neler yapılacağını herkese göstereceğiz. Dilovası çok farklı özellikleri göz önünde bulundurularak ilçe olmuştur” diye konuştu.

 KÖMÜRCÜLER OSB’YE KÖTÜ HABER!
AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık ise; ilçe olan Dilovası’nda artık kongrelerin daha ferah ortamlarda yapılması gerektiğini hatırlatarak, “Geçtiğimiz günlerde Kocaeli’ye gelen spordan sorumlu devlet bakanımız Sayın Faruk Özak ve Büyükşehir belediye başkanımızla da bunu görüştük. İnşallah Dilovası’na hak ettiği bir şekilde güzel bir kapalı spor salonu yapacağız” diye konuştu. Işık, 15 Haziran’da yapılacak geniş katılımlı bir toplantı ile Kocaeli’ye nerede ne yapılacağının tasarlanacağını da söyledi.


Tavşancıl’da bulunan Kömürcüler OSB’nin ikinci kısmına milletvekilleri olarak müsaade etmediklerini de ifade eden Fikri Işık, “Şimdi ikinci etabın da iptali için çalışıyoruz. Kömürcülere Karasu tarafında denize yakın bir yer tahsis etmeyi düşünüyoruz. Tavşancıl’ı bir kara kabustan kurtarıyoruz. Tavşancıl’da geçmişte olduğu gibi kiraz yetiştirilmeye devam edilecek” dedi.


BÜYÜK HİZMETLER YAPTIK!
AK Parti İl Başkanı Zeki Aygün ise kongre sürecinin AK Parti için hayırlı olması temennisinde bulundu. 29 Mart seçimlerinde Dilovası’nın büyük başarı gösterdiğini ifade eden Işık, “Türkiye genelinde 70 yılda yapılamayan hizmetleri 7 yıla sığdırdık. Bundan sonraki hedefimiz 2011 yılında yapılacak seçimler için çalışmak olacaktır” diye konuştu