Işık: Doğan 100 Cumali Durmuş eder

Eylül 2, 2010  

Ak Parti 3. sıra milletvekili adayı Fikri Işık Gebze’de gerçekleştirdiği gezide Darıca ve Tavşancıl Beldeleri’nde çeşitli ziyaretlerde bulundu.


Başbakan yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül’ün yer aldığı Gebze Devlet Hastanesi ve Eskihisar Tünel Geçiş açılış töreninden sonra Köşklü Çeşme Mahallesi Gümüşhaneliler Derneği’ne geçen Fikri Işık burada Nevzat Doğan’ı mutlaka meclise sokmaları gerektiğini söyleyerek “Şu anda 7. sırada bulunan ve Kocaeli’ye sağlık açısından büyük hizmetler vermiş olan Nevzat Doğan’ı Meclise sokmak için elimizden geldiğince çalışmalıyız. Nevzat Doğan şu anda Cumali Durmuş’la yarışıyor. Doğan 1oo tane Cumali Durmuş eder” dedi.

 Vatandaşın sorununa anında çözüm


Tavşancıl ziyareti ile Gebze programına başlayan Işık burada esnaf ve vatandaşla görüşerek sorunlarını dinledi. Yahya Kaptan Mahallesi Muhtarı Selçuk Amaç ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Hatice Tuzcu’dan belde sorunları hakkında bilgi alan Işık, beldenin digital santral ve doktor eksiklerinin giderilmesi için yetkililerle telefonla görüştü


Hereke ve Tavşancıl’ı asla ayırmadığını ifade eden Işık, beldenin sorunlarının büyük bir kısmının çözüldüğünü daha iyisinin olması için belediye başkanının işlerini sıkı takip etmesi gerektiğini belirtti. Işık; “İl başkanlığı görevini yerine getirirken Tavşancıl’ı kömür tozuna mahkum etmedik. Kirazı ve üzümü ile ön plana çıkmış bir beldemizi bu şekilde harcayamazdık” diye konuştu.

 


Salih Gün’den başarı dileği


Tavşancıl’da CHP’den Milletvekili olan ancak yeni dönemde listeye giremeyen Salih Gün’le karşılaşan Işık, Gün’le sohbet ederek çay içti. Işık’a yazdığı kitabı hediye eden Gün çalışmalarında Ak Parti’ye ve Işık’a başarılar diledi.

 Cumhurbaşkanlığı tepkisi


Daha sonra Darıca’ya geçen Fikri Işık Köşklü Çeşme Gümüşhaneliler ve Kelkitliler Derneği’nde kararsız ve başka partilerden vatandaşlarla buluştu. Burada vatandaşların Ak parti’nin politikalarıyla alakalı kafalarına takılan soruları yanıtlayan Işık, “artık mühür sizde, vereceğiniz karara boynumuz kıldan ince” dedi.


Bir vatandaşın; “Cumhurbaşkanını seçin de başka bir şey yapmayın” şeklindeki söylemine “Nasıl ki normal bir vatandaş sandığa gitmeyip oy kullanmadığı zaman ceza alıyorsa, sizde Cumhurbaşkanlığı seçiminde Meclisten kaçanlara cezasını kesin” diye cevap veren Işık, vatandaşın her şeyin farkında olduğunu söyledi.