Işık” Emanetiniz Emin Ellerde”

Kasım 11, 2013  

3

AK Parti İzmit İlçe Teşkilatı’nın Programına katılan Milletvekili Fikri Işık, halka her zaman Ak Parti’ye teveccüh göstermelerinden dolayı müteşekkir olduklarını ifade ederek, “Merak etmeyin emanetiniz emin ellerde” dedi. Üçyol esnaflarından Abdülkadir Taşer ev sahipliğinde Üçyol’da bulunan Taşerler Kuyumculuk önünde düzenlenen kahvaltıya Ak Parti İl Başkanı Mahmut Civelek, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Ak Parti Milletvekili Fikri Işık, İzmit Belediye Başkanı ve Ak Parti İzmit Belediye Başkan Aday Adayı Nevzat Doğan, Ak Parti İzmit Belediye Başkan Aday Adayı Halil Vehbi Yenice, Ak Parti Kandıra Belediye Başkan Aday Adayı Ercüment Şahin, İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, İzmit İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş, geçtiğimiz günlerde MHP’den Ak Parti’ye geçen Adnan Metin ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi ile esnaf katıldı.

‘ÇAY BAHANE SOHBET ŞAHANE’

Üçyol meydanında düzenlenen kahvaltı programına esnafın ilgisi oldukça büyük oldu. Programda vatandaşlarla bir araya gelen başkanlar samimi bir şekilde karşılandı. Aynı zamanda katılımcılara İzmit Belediyesi tarafından havlu hediye edildi. Açık alanda yapılan kahvaltı programı oldukça sıcak bir atmosferde gerçekleşti. Programın açılışında söz alan Abdülkader Taşer tüm katılımcılara teşekkür etti. ‘Çay bahane bir araya gelmek şahane’ diyerek sözlerine başlayan İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, konuşmasında bir mesajları vererek, hep birlikte aynı sofrada olmanın mutluluk verici olduğunu kaydetti.

5

‘DENGE BOZUKLUĞUNU DÜZELTTİK’

Mehmet Ali Paşa bölgesinin İzmit’le ilk tanıştığı bölge olduğunu söyleyen Başkan Doğan, bir anlamda kendisinin de paşalı olduğunu söyledi. Doğan göreve geldiklerinden bu yana her zaman halkın hizmetkarı olduklarının altını çizerek, “Hiçbir şeyi yok görmeden her şeyin üzerine gittik. Bekirpaşa bölgesinin denge bozukluğunu düzeltmek için kollarımızı sıvadık ve çalışmalarımızı devam ediyoruz” dedi. Doğan sabahın erken saatlerinde Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Vali Ercan Topaca ile Cephanelik’te yapılacak olan hastaneyi gezdiklerini ve yapılacak olan hastaneden gurur duyduklarını söyledi.

7

‘HALKA HİZMET HAKKA HİZMET’

Mehmet Ali Paşa Cami’sinin yenilenmesi için çalışmaların sürdüğünü ifade eden Başkan Nevzat Doğan, camimin önünde güzel bir Mehmet ali paşa meydanı olacağını dile getirdi. Doğan,  “Gece 12’ye kadar vatandaşımızın her türlü derdiyle uğraşmaya gönül verdik. Biz sizin emrinizdeyiz, sizin için varız. Halka hizmet hakka hizmettir. 2004’te İbrahim Karaosmanoğlu belediye başkanı oldu. Ne oldu da bu şehirde peş peşe meydan düzenlemeleri, köprüler, çevre düzenlemeleri yapıldı. Bu para nerden geldi. Hiç söylemeyelim. Maaşları veremeyip arka kapıdan kaçanlar hiç konuşmasın. Onlar paranın kıymetini bilemedi” şeklinde konuştu.

1

‘KÖYLERİMİZ AVRUPA’NIN KÖYLERİNİ GEÇECEK’

Ardından sözü alan Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, her zaman halkın hizmetkarı olduklarının vurgusunu yaparak, birlik ve beraberlik mesajı verdi. Karaosmanoğlu, “Kocaeli’nde harika bir tablo var. Tüm teşkilatlarımızla, ‘Hayatı nasıl kolaylaştırırız, nasıl bir çevre oluşturalım, halkımız bu kentte yaşamaktan mutluluk duysun’ bunları düşünüyoruz. Kocaeli değişti. Yarınınız daha iyi olacak. Her şeyiyle yaşanabilir kentler, köyler oluşturmak için çalışıyoruz. Bizim köylerimiz cumhuriyetin 100. Yılında Avrupa’nın köylerinden daha güzel olacak. Bunun alt yapılarını ve çalışmalarını yapıyoruz” dedi.

2

‘YÜZ KARALARI’

‘Siyasete kalite getirdik’ diyen Başkan Karaosmanoğlu, eskiden siyasilerin vatandaşları istismar ettiğini söyledi. Karaosmanoğlu, “‘Beni desteklersen çocuğuna iş vereceğim’ diyordu. Bundan daha yüz kararası olmazdı. Devleti yönetmeye talip olan insan yalan söylemez. Devlet her zaman halkın ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Problemi olanın derdine nasıl derman olacağımızı tartışıyoruz. Bizim kumar masalarında, içki masalarında işimiz yok. Biz her zaman halkımızın derdini düşünüyoruz. Yerel seçimler yaklaşıyor. Size pek çok kişi gelecek ve söz verecek. Biz verdiğimiz sözü verine getiriyoruz. Biz halkımızın kentimizin kalkınması için ne gerekiyorsa onu yapacağız” ifadelerini kullandı.

4

‘SİZİNLE ETLE TIRNAK GİBİYİZ’

Başkan Karaosmanoğlu konuşmasının devamında belediyeler tarafından yapılan çalışmaların kentin çehresini değiştirdiğini kaydederek, “İzmitimizin artık yüzünü güldürdük. Biz her zaman sizinleyiz. Biz sizin ailenizin bir ferdiyiz. Teşkilatlarımıza teşekkür ediyorum. Uyumlu bir çalışma yapıyoruz. İtişme kakışma yok. İktidarda olup kavga edenleri vatandaşlar sildi. Onların tabelaları bile yok. Biz sizinle beraberiz. Halkımızdan ayrılamayız. Etle tırnak gibiyiz. Türkiye bir istikrar yakaladı. Bu istikrarı bozmayacağız” ifadelerini kullanarak programın düzenlenmesinde emeği geçen isimlere teşekkür etti.

6

‘EMANETİNİZ EMİN ELLERDE’

Eski bir üçyol esnafı olduğunu hatırlatarak sözlerine başlayan Ak Parti Milletvekili Fikri Işık, “2002 seçimlerinde sizler, Recep Tayyip Erdoğan’a ve Ak Parti’ye güvendiniz destek verdiniz. Bekirpaşa bölgesinde açık ara birinci olduk. Biz bunu alır almaz Bekirpaşa’nın daha iyi hale gelmesi için gece gündüz çalıştık. 2004 yılında siz yine desteğinizi esirgemediniz. 2007’de de desteğinizi yenilediniz. 2009 seçimlerine İzmit bütün bir şehir olarak girdi. Biz Ak Parti olarak sizlere müteşekkiriz. Emanetininiz emin ellerde. Gerek Türkiye’de gerek Kocaeli’nde emin ellerde. Size hizmet edenlerle sizi borç batağına sürükleyenleri ayrımını biliyorsunuz” dedi.