Işık, Eskihisar Sahiline hayran kaldı

Eylül 3, 2010  

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan ve tamamlanan Eskihisar Sahil projesi AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık’ı etkiledi. Sahilde bir süre dolaşan Işık, bu güzelliği deniz tarafından da görmek gerekli diyerek tekne ile denize açıldı Işık, tekne turunun ardından projeye hayran kaldığını söyledi.

BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR

Yaptığı yatırımlarla adından söz ettiren Kocaeli Büyükşehir Belediye başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve ekibine teşekkür eden AK Parti Milletvekili Fikri Işık, “ Kocaeli tamamına yakını turizm cenneti haline gelmiştir. Bu konuda titizlikle çalışan başta Büyükşehir belediye balkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve ekibini tebrik ediyorum. Düne kadar lağım kokan Eskihisar sahili, bugün mas mavi bir şekilde halkımızın hizmetine girmiştir. İşte bizim farkımız bu; birileri laf üretir, birileri ise iş üretir ” dedi.

9 BİN METREKARE YEŞİL ALAN

Eskihisar Sahil Parkı’nda toplam 8 bin 876 metrekare yeşil alan düzenlemesi, 2 bin 41 metrekare ahşap döşeme, 35 bin 21 metrekare de bazalt ve granit döşemenin yanı sıra gümrük binası, oyun grupları, halkın kullanımına açık büfe, kafeterya ve tuvalet yer alıyor. Başta Eskihisar Kalesi ve Osman Hamdi Bey Müzesi olmak üzere, Eskihisar’ın tarihi ve turistik değerleri ön plana çıkarıldığı proje çerçevesinde, renkli beton imalatı ile andezit ve bazalt kaplamalar bitirildi, bina yapımları tamamlandı.

1200 METRELİK SAHİL ŞERİDİ

Gebze Eskihisar sahilinde Sakızağacı ile kum iskelesi-taş ocağı arasındaki 1200 metrelik kentsel tasarım ve peyzaj uygulama çalışması kapsamında sahilde; meydan düzenlemeleri, çay bahçeleri, yürüyüş yolları, balıkçı sandalları için çekek alanları, çocuk oyun alanları, kesintisiz yürüyüş yolu, spor alanları, oturma grupları, yeşil alanlar ve iskele yapıldı.

HALKIN MEMNUNİYETİ BİZİ GURURLANDIRIYOR

Eskihisar Sahil de uzun süre gezen AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, akşam saatlerinde Eskihisar sahilini aileleriyle birlikte dolaşan vatandaşlarla sohbet etti. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde vatandaşların rahat etmesi için çalıştıklarını dile getiren Işık” Bizim amacımız vatandaşın memnuniyetidir. Halkımız rahat ise bizde rahatızdır.  Halkın memnuniyeti bizleri gururlandırıyor” dedi.